Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

David Stypka získal na Festivalu Sweetsen Fest in memoriam Cenu města Frýdek-Místek

David Stypka získal in memoriam Cenu města Frýdek-Místek. Aby mu mohla být udělena, musel mu být ještě předtím symbolicky předán od města i klíč. Slavný umělec, kterého potkal smutný osud, byl totiž původem z Dobré. Cenu převzala jeho maminka a klíč nejstarší syn.

Frýdek-Místek zažil od čtvrtku do neděle velkolepý festival Sweetsen Fest. Celý byl letos zasvěcen Davidovi Stypkovi, který loni bohužel předčasně opustil tento svět. Právě na festivalu, se kterým byl David neodmyslitelně spjat, mu byla udělena Cena města.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Chtěl bych Davidovi symbolicky předat klíč od města, protože tady vždycky bude s námi. A poté i Cenu města. A já bych teďka strašně moc chtěl pozvat na pódium dva důležité lidi, které určitě přivítáte. Tak, jak si zaslouží. Davidova nejstaršího syna Matyáše a maminku Marii Stypkovou."

Protože byl David původem z Dobré, musel mu být nejprve in memoriam předán klíč od města a následně mohl získat Cenu města.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Já symbolicky předám tady tento klíč. Matyáši, tady ho máš."
Marie Stypková, maminka Davida Stypky: "Chtěla bych aby tady David byl a mohl toho strašně moc udělat. Ta bolest je nesdělitelná a já jsem šťastná, že tolik lidí na něj myslí. A že dostává tolik ocenění za to, co dělal."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Pořád je to velmi silný zážitek. David je člověk, který byl součástí festivalu. Osobně jsme k sobě měli blízko. Oba dva jsme stejně staří, máme tři děti. A spousty nápadů, které na festivalu vznikly, byly z jeho hlavy a já si myslím, že největší radost by měl z toho, že dneska je tady historicky největší návštěvnost a jedeme dál. Jeho kapela má skvělou zpěvačku a pokračuje se. A to je myslím to nejsilnější, co asi dneska je tím poselstvím a je tady David s námi."

Frýdek-Místek je považován za líheň hudebních talentů, o čemž svědčí také výsledek letošního udílení Andělů, ze kterého si právě frýdecko-místečtí umělci odnesli 7 cen, z toho tři Anděly získal David Stypka. Mnozí z úspěšných muzikantů začínali právě na Sweetsen Festu.

Marie Stypková, maminka Davida Stypky: "Já jsem strašně překvapená, kolik je tady lidí. Já bych chtěla říct, že jsem byla na všech ročnících Sweetsen Festu, jenom na jednom ne, kdy Davídek hrál tady v hale Polárka se symfonickým orchestrem. A to jsem tehdy málem nepřežila, protože jsem tady nemohla být. Takže já jsem byla odjakživa jeho obrovská fanynka."

Po předání následovalo vystoupení Davidovy původní kapely Bandjeez, která dnes koncertuje se zpěvačkou Kateřinou Marií Tichou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy