Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Festival Odpoutaná scéna zve na šestidenní maraton divadla ve Frýdku-Místku

Hvězdné herecké obsazení tradičních divadelních inscenací. Moderní pojetí divadla spojeného s akrobacií, ohňovými a světelnými efekty. To je jen malý náhled do programu letošního festivalu Odpoutaná scéna ve Frýdku-Místku, který připravila Kultura F-M a letos bude poprvé šestidenní.

Divadelní festival Odpoutaná scéna bude letos ve Frýdku-Místku vrcholem letních prázdnin.

Lenka Vašková, mluvčí Kultury F-M: "Letošní ročník je speciální, protože jde o šestidenní maraton divadla, což tady v minulosti nebylo. Začíná 22. srpna, což je pondělí a potrvá až do soboty 27. srpna."

Program nabídne lákavé divadelní tituly, ale také moderní pojetí divadla.

Lenka Vašková, mluvčí Kultury F-M: "Například Shirley Valentine s výraznou herečkou Simonou Stašovou. Uvidíme představení Královny s Vilmou Cibulkovou, Janou Boučkovou. Přijede také Saša Rašilov, který se představí v představení Zahradníček, divadelního spolku JEDL, které bylo nominováno jako Divadlo roku 2020."

Představí se Divadlo loutek Lvov, soubor Loutky bez hranic, připraveno je parkourové vystoupení, akrobatický workshop i zápas v improvizaci mezi domácími divadelními ochotníky a pražským souborem K.OP.R.

Lenka Vašková, mluvčí Kultury F-M: "Letos poprvé máme speciální sekci dětem. Určenou rodinám s dětmi. Jedná se o takový komplexní program pro děti a rodiče. Chtěla bych pozvat především na představení Nautilus. Na motivy románu Julesa Verna, což je nádherné představení plné akrobacie, stínového divadla, jsou tam světelné efekty, takže bude to opravdu velkolepé. A na pozadí bude ten samotný poetický příběh. Tak, jak ho známe z knížek."

Představení se odehrají v Nové scéně Vlast, v zahradě Národního domu a na hřišti v Sokolíku. Vstupenky je možné pořídit na webu Kultury F-M, v turistických informačních centrech nebo přímo na místě. Připraveny jsou i zvýhodněné permanentky pro děti i dospělé.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy