Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Skelet na starém autobusovém stanovišti ve Frýdku-Místku se možná zruší

Frýdek-Místek řeší, co se zastřešením na starém autobusovém stanovišti. Dlouhodobě je totiž ve špatném stavu a oprava by byla poměrně nákladná. Navíc je stanoviště z více než dvou třetin nevyužívané. Proto se uvažuje o jeho možném zrušení a vytvoření nových zastávek.

Stará a velká kovová konstrukce, která už minimálně plní svůj účel. V minulosti zde bylo autobusové nádraží Frýdek-Místek. Na konci roku 2007 bylo ale vybudováno nové nádraží v lokalitě Na Poříčí. Na původním jsou tak už svým způsobem vedle sebe jen dvě zastávky.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Zbyl tady ten skelet toho zakrytí. A ten je třeba řešit. My už jsme nad ním přemýšleli nějakou dobu, jak ho vyřešit. A byly tady různé nápady na jeho revitalizaci. Nicméně situace je taková, že tady došlo ke značnému narušení té konstrukce a oprava by stála až kolem pěti milionů korun. A my jsme se zastavili nad takovou otázkou, jestli vůbec potřebujeme tak velkorysé stanoviště, když tady dneska zajíždí už jenom pár autobusů."

Důležitými body v rámci autobusové dopravy jsou v centru města nyní ulice Anenská a 8. pěšího pluku.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Nakonec jsme i akceptovali názor dopravy, že oni nepotřebují tak rozsáhlou zastávku. A v podstatě dvě třetiny mohou být zrušeny. Takže nakonec se přikláníme k řešení, že by se celá tato konstrukce zrušila. Udělají se tady dvě nové zastávky. S tím, že jejich návrh navrhnou architekti pod dohledem hlavní architekty města. Tím by se tady otevřel pohled do zeleně, do parku a celkové místo by se revitalizovalo. A zase by se tady trošku zkultivoval veřejný prostor."
Lucie Šidlová, hlavní architektka Frýdku-Místku: "Na starém autobusáku je kryté zastávkové stání, které už je zastaralé, rezavé, nevyhovující. Je staticky narušené, protože údržba tam dlouho neprobíhala a určitě by bylo vhodné ho nahradit něčím novým, soudobým a rozhodně menším. Protože není potřebné v té původní délce. A já bych navrhovala oslovit nějaké architekty a vybrat nějakou pěknou studii. Pěkný přístřešek, který by se tam hodil. Ale v menší míře, to znamená, že by se tam uplatnila více ta zeleň z parku Bedřicha Smetany."

Zatím jde pouze o vizi, která by se mohla realizovat během příštího roku.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Závisí na tom, jak rychle budou ty nové zastávky. Já se domnívám, že příští rok by to šlo klidně už na jaře zrealizovat. Pokud je budeme mít, tak můžeme tady toto zrušit. Ušetříme městské peníze a v podstatě tady zvelebíme tento prostor."

Vše bude také ještě záležet na dalších dohodách. Zda se plán přeměny schválí nebo se vymyslí něco jiného.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy