Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ADRA Frýdek-Místek zve na Běh proti samotě, poběží se i kolem Olešné

Přijďte si ve čtvrtek 6. října zaběhat na Olešnou a podpořit dobrou věc. Dobrovolnické centrum ADRA pořádá Běh proti samotě. Hlavní je se zaregistrovat a nemusíte ani běžet, ale přijít třeba na procházku nebo běžce jenom podpořit. Výtěžek půjde na podporu dobrovolníků ve městě.

Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek se zapojuje do oslav 30. výročí Adry v České republice. Jednou z akcí, která letos ve městě na oslavy navazuje bude ADRA Běh kolem Olešné.

Stanislav Staněk, vedoucí dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: "My jsme se jako ADRA rozhodli, že chceme oslavovat nejenom formou nějakých večírků a slavností, ale že chceme i fyzicky nějakým způsobem přispět k tomu, že ADRA má třicáté výročí. A tak jsme v rámci těch oslav také vyhodnotili, že bude dobré si zaběhat. Tak jsme začali přemýšlet, jak přimět lidi k tomu, aby dělali něco ve svém volném čase. A rozhodli jsme se pořádat ADRA běh. ADRA běh je pro všechny občany, i ty, kteří neběhají. Mohou jenom chodit."

Zapojit se mohou jednotlivci, rodiny s dětmi, kamarádi nebo i pracovní kolektivy.

Hana Vítová, koordinátorka dobrovolníků: " Akce ADRA Běh s heslem Běžím proti samotě je akce, kdy se snažíme podpořit dobrovolnictví. Veškerý výtěžek půjde právě na podporu dobrovolnictví i tady ve Frýdku-Místku a jeho okolí. Organizovaný výběh proběhne 6. října na Olešné. A slavnostní start je naplánovaný na 16:00 hodin. Poběží se okruh 5 kilometrů ve třech kategoriích. A to ženy, muži a děti. Na první tři z každé kategorie čekají hodnotné ceny od našich dárců. Registrace je možná na webových stránkách projektu #myteporazime v sekci registrace."
Stanislav Staněk, vedoucí dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: "Můžete přijít 6. října třeba na procházku, přijít si zaběhat, ale také nás jenom povzbudit, protože důležité je, abyste se přihlásili a abyste tak podpořili nejenom Adru v České republice, ale hlavně Adru ve Frýdku-Místku."

Projekt #myteporazime neziskové organizace Rozběháme Česko usiluje o každodenní malá hrdinství. Tím, že vystoupíte ze své zóny komfortu a k finanční pomoci přidáte i svou energii v podobě pohybu, stanete se silnějšími a odolnějšími.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy