Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kroužky legorobotiky připravují děti ve Frýdku-Místku na mezinárodní soutěž First Lego League

Rozvijí technické myšlení, učí základům mechaniky i programování. O tom všem jsou kroužky legorobotiky ve Středisku volného času Klíč ve Frýdku-Místku. Děti se navíc mohou každoročně účastnit mezinárodní soutěže First Lego League.

Postavili malé legoroboty a teď s nimi pro zábavu závodí. Kroužek legorobotiky má ve Frýdku-Místku už letitou tradici a pokaždé je o něj mezi dětmi velký zájem.

Anketa: 1.) "Protože mě baví programovat." 2.) "Já jsem tady kvůli tomu, že mě hrozně moc baví lego." – A jaký byl ten závod? Co jste se tady naučili a co jste vytvořili? – 1.) "Naučili jsme se tady to, že když dáš tady to kolečko takhle, tak je to rychlejší, než když by to bylo jedno." 2.) "Ještě vlastně ani nevím." 3.) "Jakože mě lego baví a programování, není zas tak špatné programovat." 4.) "Protože mě baví lego a rád stavím."
Jakub Madzia, vedoucí kroužku legorobotiky: "Děti se tady chodí hlavně naučit, jak programovat, hlavně roboty. Jak bych to řekl? Když máte něco, postavíte si, naprogramujete, hýbe se to nějak, můžete něco s tím dělat. To dítě vidí, že ten robot se hýbe."

Děti se seznámí se základními konstrukcemi strojů a naučí se také principy mechanismů. Zároveň se rozvijí jejich technické myšlení.

Jakub Madzia, vedoucí kroužku legorobotiky: "Je to docela hodně navštěvované, máme dohromady tři kroužky. Já vedu dva, máme jeden soutěžní tým, který také vedu. Tam většinou každý rok chodíme na First Lego League, což je taková soutěž celosvětová, kde děti soutěží na takovém stole, plní překážky s pomocí robotů. Kde ho jenom naprogramují a pustí a ten robot musí splnit celý ten stůl."

Do soutěže se Klíč přihlašuje každoročně, pokaždé s novým týmem malých lego nadšenců.

Jakub Madzia, vedoucí kroužku legorobotiky: "Je nějaký problém, který děti musí vyřešit. Ony si dělají ještě nějakou prezentaci ohledně toho problému. Třeba naposledy, pár let zpět bylo, že měly vyřešit nějaký problém ve vesmíru. Astronauti se třeba nudili, tak co dělat, aby se zabavili astronauti ve vesmíru a takové problémy. K tomu je vždycky stůl, který dostaneme předem a na něm si děti naprogramují a postaví toho robota, který bude plnit ty překážky na té soutěži, protože tam bude stejný ten stůl."

Téma letošního ročníku soutěže se bude točit kolem energií, jejich přeměny, skladování a využívání.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy