Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek letos zažije kulturně nabitý adventní program

Obyvatele Frýdku-Místku čeká vánočně laděný měsíc. Radnice spolu s Kulturou FM připravila opět po covidové přestávce bohatý adventní program. Vše začne rozsvěcením vánočního stromku, nebudou chybět stánky na náměstí a také různá kulturní vystoupení.

První adventní neděle bude už 27. listopadu. V ten den se ve Frýdku-Místku v 16:00 hodin spustí už plnohodnotný adventní program.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "První adventní neděli bychom měli po setmění společně rozsvítit vánoční strom na místeckém náměstí. A budou zároveň i zahájeny předvánoční adventní trhy."

Během celého adventu bude každý den odpoledne připraven různý kulturní program.

Lenka Vašková, mluvčí Kultury F-M: "Vystoupí například sbory a sborečky ZUŠ, folklorní dětské soubory, cimbálové muziky, vítězové Beskydského slavíka. Dále místní i vzdálenější kapely. Například tady místní legendární kapela Akuma. Lucie Redlová z Valašského Meziříčí."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Bude spousta atrakcí pro děti. Zvířátka, pošta, všechno, na co jsou lidé zvyklí. A věřím, že i ten program, který připravovala Kultura F-M, bude odpovídat tradicím."

Program pro děti začne 5. prosince Mikulášskou nadílkou a na každý víkend pak budou připravena divadelní představení.

Lenka Vašková, mluvčí Kultury F-M: "Novinkou je Kovářská školka, kde si děti budou moci ukout svůj vlastní výrobek a také si ho odnést domů. Samozřejmě nebudou chybět takové ty tradiční věci, jako Ježíškova pošta, adventní dílny, zvířátka v ohrádce, kolotoč také bude."

V Sadech Bedřicha Smetany bude až do konce roku k vidění tradiční Stromový Betlém.

Lenka Vašková, mluvčí Kultury F-M: "V Sadech bude také Adventní putování za Ježíškem, to je taková tematická hra pro děti. Potom tady v kostelech v Místku a ve Frýdku budou probíhat adventní koncerty. Za všechny bych ráda pozvala na Českou mši vánoční, která bude tady v Místku v kostele svatého Jana a Pavla 22. 12., dále potom bude ještě tradiční festival adventních a vánočních zvyků Souznění."

Vánoční strom se bude na náměstí instalovat v pondělí 21. listopadu dopoledne a v týdnu pak budou děti zdobit malé stromečky před magistrátem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyBartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

DELTA facility, s.r.o. - pracoviště Třinec
Třinec
od 8 650 Kč/měsíc

Detail