Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Park Jižní svahy ve Frýdku-Místku už nehyzdí zničená lávka

Frýdek-Místek nechal odstranit poničenou lávku v parku Jižní svahy pod Hasičskou ulicí ve Frýdku. Mostek už delší dobu nesloužil svému účelu. Práce vyšly na 63 tisíc korun a provedly je technické služby. Magistrát nyní pracuje na plánech k dalšímu zvelebení lokality.

Ve frýdeckém parku Jižní svahy už nestojí dřevěná lávka. Mostek spojující dva prudké kopce byl dlouhodobě devastován a ve velmi špatném stavu. Od roku 2019 byl proto i z bezpečnostních důvodů uzavřen.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Ten stav už nevyhovoval, stahovali se tam různí lidé, kteří tam dělali nepořádek a brali nějaké psychotropní látky. Bylo to předmětem kritiky občanů, takže jsme ji odstranili. Udělali jsme tam dočasné zábrany."

Práce vyšly na 63 tisíc korun a provedly je technické služby. V rámci dalších úprav mají vzniknout nové chodníky, které budou navazovat na stávající stezky parku.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: Trasa bude jenom nepatrně změněna a bude zkulturněna a zušlechtěna. S lávkou další už nepočítáme, protože ten prvek se tam nehodí, je drahý. Myslíme, si, že ta úprava, která bude, tak splní veškerá očekávání. Tak, jak to je v parku. Teď jsme to ještě probírali s památkářkou, protože je to v městské památkové zóně."

Celý projekt se postupně připravuje na to, aby se v budoucnu vytvořilo spojení až s Těšínskou ulicí. Součástí trasy mají být i znovuobjevené kamenné schody nad slezanským stadionem. Město tam ještě řeší se soukromníkem černou stavbu.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Má tam nějaké drobné stavby, které chceme, aby odstranil, aby to celé uvolnil. Tak, aby se ten vstup zprovoznil a my bychom potom mohli dále tu trasu upravit pro občany. Tak, aby se dostali až k území skateparku. A navázali na systém stávajících tras. Všechno se to dostane až k budoucímu podchodu, který správa železnic by měla během dvou let začít stavět. A potom bychom se měli dostat pod kolejemi k Faunaparku a dále přes Koloredov až do Místku."

Pěší trasa mezi Frýdkem a Místkem se tak výrazně zkrátí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyGruTech PSP, s.r.o.- areál TŽ
Třinec
od 19 700 do 21 700 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Petr Veselý, Vinotéka
Třinec
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry