Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek chce v participaci pokračovat i v letošním roce

Lidé ve Frýdku-Místku budou opět vybírat místo, které by mohlo projít úpravou. Město totiž schválilo pokračování participačního rozpočtu i v letošním roce. Plán bude podobný, jako tomu bylo v případě Zátiší. Z několika návrhů se vybere jeden, na jehož proměnu půjde milion korun.

Ve Frýdku-Místku se rozhodli pokračovat v projektu participativního rozpočtu i v letošním roce. Lidé už v minulých měsících posílali návrhy míst, která by mohla projít úpravou.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Jsou to místa, ke kterým by měli občané říct, co tam v tom místě chtějí zrealizovat. Tak jak bylo teď zrealizováno Zátiší, kde je to odpočinkové relaxační místo s nějakými prvky."

Zátiší je stále v procesu přeměny. Práce omezilo počasí a také čekání na dodání některých prvků. Do dalšího ročníku participativního rozpočtu bude z původních návrhů veřejnosti vybráno 9 lokalit.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Já osobně jsem navrhoval lokalitu na Rivieře, kde jsou mezi vnitrobloky takové bezprizorní opuštěné a zanedbané asfaltové plochy, které chceme postupně přeměnit. Ale to bude trvat nějakou dobu, protože projekt ještě není dokončen. Do něj nabíhá spousta dalších vlivů, jako je cyklostezka a další. Takže chceme v tom mezičase, by lidé skutečně tam měli alespoň pro děti nějaké malé hřiště. Tak tam udělat nějaké využití, pár laviček a odstranění těch asfaltových ploch. To je jako příklad."

Vše je aktuálně ve fázi přípravy ke zveřejnění a nastavování procesů výběru.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Má to na starosti paní hlavní architektka inženýrka Šídlová a budeme v tom pokračovat. Budeme zapojovat občany v co největší míře. Budeme to propagovat ve zpravodaji, budeme to propagovat v rámci našeho komunikačního systému a na našich stránkách."

V rozpočtu města už byly vyčleněny finanční prostředky na realizaci městského zásahu dle architektonického návrhu, s účastí veřejnosti na výběru místa, a podobě projektu. Participativní rozpočet ZAPOJ FM bude mít opět k dispozici jeden milion korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy