Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policejní nováčci se zapojili do dopravně bezpečnostní akce na Frýdecko-Místecku

Minulý čtvrtek proběhla na několika místech na Frýdecko-Místecku dopravně bezpečnostní akce. Tentokrát se do ní zapojili o policejní nováčci. Zkontrolovali přes 250 vozidel a odhalili 39 přestupků. Na pokutách vybrali na místě 26 tisíc korun.

Policejní nováčci v současnosti absolvují základní odbornou přípravu ve vzdělávacím zařízení v Holešově, kde se připravují na výkon služby v řadách policie. V praxi si nyní vyzkoušeli, jak taková silniční kontrola probíhá. „Mentory“ jim tentokrát byli zkušení policisté z řad dopravní i pořádkové policie.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Do akce zaměřené na kontrolu dodržování všech pravidel v silničním provozu se zapojilo 44 policistů, z toho téměř 30 nováčků."

Muži i ženy zákona zkontrolovali přes 250 vozidel a odhalili 39 přestupků.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Nejvíce bylo v souvislosti se zpoplatněním komunikace, na které vyjelo 13 řidičů bez platné dálniční známky. Další čtyři idiči za jízdy telefonovali, dva nebyli připoutáni bezpečnostními pásy a v jednom případě nebyl řádně užit zádržný systém. Tři vozidla pak nesplňovala technické podmínky pro provoz na pozemních komunikacích."

Policisté vyřešili blokově příkazem na místě 38 přestupků v celkové výši 26 tisíc korun. Zbývající přestupkové jednání oznámili příslušnému správnímu orgánu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy