Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kolem hotelových domů ve Frýdku-Místku se zbouraly problematické zídky

Frýdek-Místek stále hledá způsoby, jak zlepšovat bezpečnostní situaci ve městě. Nyní přistoupilo k bourání zídek kolem hotelových domů na sídlišti Anenská. Dlouhodobě se tam totiž shlukovali různí problémoví jedinci, dělali tam nepořádek a případně obtěžovali okolí.

Bagr a těžká technika nejela ve středu dopoledne na sídliště Anenská ve Frýdku-Místku. Pracovníci technických služeb se tam pustili do likvidace kamenných a betonových zídek kolem tamních hotelových domů. Město chce tímto krokem zlepšit bezpečnostní situaci.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Frýdek-Místek dlouhodobě naslouchá podnětům občanů a ty se týkají velmi často pocitu bezpečí ve městě a nyní jsme řešili dvě lokality. Jednu kolem nákupního centra Frýda a druhou kolem hotelových domů na sídlišti Anenská. Oba dva ty objekty nejsou ve vlastnictví města, proto my nemůžeme úplně aktivně vstupovat do těch objektů a měnit jejich politiku. Ale můžeme pracovat s prostorem kolem. A občané nám zaslali podněty, že kolem hotelových domů se vyskytuje několik betonových zídek, které už neslouží svému účelu a velmi často se tam dějí nelegální věci, včetně distribuce drog a popíjení alkoholu na veřejnosti, často i nezletilými.

Zídky jsou navíc v blízkosti mateřské školy a dopravního hřiště. Objevovaly se tam také injekční stříkačky od drogově závislých a kolem byl podle místních často nepořádek.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "My jsme se rozhodli, že tyto zídky odstraníme a samozřejmě nasloucháme i dalším podnětům. A další věcí, kterou bychom chtěli v rámci zvýšení pocitu bezpečí v okolí hotelových domů, je práce s výměníkem společnosti Distep, kde je restaurační zařízení, které by do budoucna nemuselo být na svém místě, protože společnost uvažuje o tom, že v tomto výměníku by zřídila parkovací místa. Takový malý parkovací dům. Takže samozřejmě i toto by byl další konkrétní krok, který by mohl přispět k tomu lepšímu pocitu bezpečí v okolí hotelových domů."

Kameny získané ze zídek město uschovalo a chce je v budoucnu ještě využít.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy