Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci z Chlebovic u Frýdku-Místku dostávali vysvědčení ve včelařském muzeu

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Školáci mají za sebou předávání vysvědčení. V Chlebovicích letos pro tuto událost zvolili prostory včelařského muzea. Prvňáčkům sem přijel předat vysvědčení osobně i primátor Frýdku-Místku.

Včelařské muzeum v Chlebovicích se stalo letos místem, kde se na poslední školní den sešli všichni žáci z místní základní školy. Velkou společenskou místnost zaplnili i učitelé a hlavně rodiče, kteří se tak mohli hromadně zúčastnit předávání vysvědčení.

Anketa: "Je to naše druhé dítě, pekelné dítě a vnímáme to tak, že jsme rádi, že jsme první třídu přežili." – Jak to dopadlo na vysvědčení? – "Dopadlo to krásně, paní učitelka i náš syn se snažili, i paní asistentka." – Takže? – "Samé jedničky, super."
absolvent 1. třídy: Jaký byl první rok ve škole? Co bylo zajímavého? Co tě nejvíc bavilo? – "Asi matika mě bavila nejvíc a potom prvouka." – A jak to ve škole zatím vypadá? – "Dobře, pořád stojí."

Prvňáčkům přijel vysvědčení osobně předat primátor Frýdku-Místku.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Každý poslední den školy vyrážím na jednu ze základních škol v našem městě. Tentokrát padla volba na školu v Chlebovicích, protože to je škola, která se po dlouhých letech dočkala konečně výstavby tělocvičny. Těšil jsem se tady, měl jsem navštívit třídu prvňáčků a velice mile mě překvapila tady ta milá akce ve Fojtství, kde jsou všechny třídy. A už dlouho jsem nebyl na místě, kde bylo tolik pozitivní energie v jeden okamžik na jednom místě."
Lenka Michálková, třídní učitelka 1. třídy; ZŠ a MŠ Chlebovice: "Rok s první třídou byl velice náročný. I když těch dětí bylo 16, tak si myslím, že se to dalo krásně zvládnout, protože jsme menší škola a jsme takového rodinného typu. Takže děti moc hezky pracovaly. Rodiče byli úžasní a myslím si, že máme krásně nastartováno do druhého ročníku. Děti se naučily číst, psát a počítat, což je základní trivium první třídy."

Základní škola Chlebovice má pouze první stupeň. Konec školního roku je tak vždy významnou událostí i pro žáky pátých tříd, kteří na škole končí.

absolventka 5. třídy: Jakých bylo těch pět let tady na škole? – "Bylo to dobré, moc se mi tady líbilo a doufám, že to bude i na druhém stupni." – Kam se chystáš? Do které školy? – "Na jedničku."

V právě ukončeném školním roce navštěvovalo základní školu v Chlebovicích 64 dětí.

Nahlásit chybu


K tématu

Prvňáčci na 2. ZŠ ve Frýdku-Místku se zapojí do inovativního projektu Začít spolu

4. září 2023 13:35 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Školáci se opět vrátili do lavic. Pro ty nejmenší to byl významný první školní den. Na 2. Základní škole navíc letos rozjíždějí projekt Začít spolu, který cílí hlavně na děti a jejich rozvoj. Nebo podporuje spolupráci mezi dětmi a také mezi školou a rodinou.

ZŠ a MŠ Naděje Frýdek-Místek slaví 30 let. Žáci připravili školní akademii

Základní a mateřská škola Naděje Frýdek-Místek slaví letos 30 let od svého založení. K tomuto výročí připravila soubor představení z řad žáků pod vedením pedagogů. Program měl název Strojem času.

Projekt tělocvičny u základní školy v Chlebovicích už hledá zhotovitele

Realizace projektu tělocvičny u chlebovické základní školy se opět posunula kupředu. Město už zadalo veřejnou zakázku na výběr zhotovitele stavby. Předpokládá se, že tentokrát by už nemělo dojít ke komplikacím a stavba by se mohla rozjet ještě letos před letními prázdninami.


Palkovičtí převzali ocenění Vesnice roku na svých tradičních slavnostech

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal tradiční Festival dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva.

Paraglidistka neplánovaně přistála na stromě, sundali ji hasiči

Včera 18:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

U nepodařeného přistání paraglidistky zasahovaly v sobotu tři jednotky hasičů v Kunčicích pod Ondřejníkem. Při přistání totiž uvízla na stromě.

Návštěvníci havířovského koupaliště už mohou jezdit na nových tobogánech

Tento týden dorazily konečně do areálu koupaliště poslední díly pro dokončení výstavby nových tobogánů. První návštěvníci si mohli atrakci vyzkoušet o víkendu. Nadšení bylo velké.

V Beskydech nabouralo auto do spadlého stromu. Bouřky opět zaměstnávaly hasiče

Včera 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky posledních dní jsou stále velmi intenzivní. Přívalové deště přináší obrovské množství vody a silný vítr láme stromy. Hasiči v Moravskoslezském kraji mají od pátečního večera opět plno práce.

Na Slezské nainstalovali speciální cyklopanely, sloužit budou nejen cyklistům

Majitelé elektrokol mohou ve Slezské Ostravě nově využít speciální cyklo panely, díky kterým si mohou dobít baterii nebo dofoukat pneumatiky. Panely ale mají více funkcí užitečných nejen cyklistům. Slezská Ostrava je v rámci města úplně prvním obvodem, který na svých cyklostezkách panely instaluje.

Lidé v Havířově si stěžují na přechody pro chodce, interval je podle radnice nastaven správně

12. července 2024 11:07 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Lidé často volají na havířovský magistrát a stěžují si, že světelný interval pro bezpečný přechod komunikace není dostatečně dlouhý. Semafory jsou ale podle radnice nastaveny správně.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

11. července 2024 16:31 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Radnice v Horní Suché neodkoupí finské domky

12. července 2024 11:00 | Horní Suchá | Bára Kelnerová | Miniexpres Horní Suché

Zastupitelé v Horní Suché na mimořádném zasedání rozhodli, že radnice neodkoupí od soukromého vlastníka jednu z lokalit finských domů. Lidé přitom měli zájem si následně domky od obce odkoupit.

Senior, kterého pobodal roj vos na Krnovsku, poděkoval za záchranu života

11. července 2024 15:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Účastnil se ekologické akce Hnutí Duha a zrovna pracoval v lese poblíž obce Hynčice na Krnovsku. 66letého seniora přitom najednou náhle pobodal roj vos. V těžko přístupném terénu se k němu musel k prvotnímu ošetření spustit lékař z vrtulníku. Pak ho převezli do nemocnice v Krnově. Nyní všem poděkoval za bleskovou záchranu života.

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích

11. července 2024 19:43 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích u Rýmařova. Další kroky k záchraně historické stavby organizuje dobrovolnická organizace INEX která uspořádala work camp u janovického zámku.

Mladí hasiči bojovali v požárním útoku O pohár SDH Frýdlant nad Ostravicí

Mladí hasiči a hasičky z celého okresu se utkali ve Frýdlantě v královské disciplíně požárního sportu – v požárním útoku. Sedmičlenná družstva si zasoutěžila už v patnáctém ročníku O pohár Sboru dobrovolných hasičů Frýdlant nad Ostravicí.

Parkoviště u Sekerovy vily ve Frýdku-Místku už je ve výstavbě

11. července 2024 15:30 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst. Aktuálně už je v plném proudu stavba nového parkoviště na sídlišti Slezská. Hotové má být do konce roku. Navíc bude vytvořeno ze zatravňovacích dlaždic a nabídne také malou zelenou oázu.

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku letos získala titul Mistr Mistrů

11. července 2024 13:33 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku má za sebou jednu z nejlepších sezón. Přivezla medaile z mistrovství Evropy, ale junioři hlavně ovládli domácí soutěž Czech Dance Masters, kde porazili na 150 týmů a stali se Mistry Mistrů.

Letní koupaliště ve Frýdlantě nabízí ochlazení v parnu, ale má i ohřívanou vodu

Letní koupaliště ve Frýdlantě nad Ostravicí je opět plně připraveno poskytnout osvěžení v parných dnech. Ve srovnání s ostatními koupališti v regionu je přístupné za lidové vstupné.

Deváťáci v Čeladné, i jejich ředitelka, se loučili na půdě staré školy

10. července 2024 9:40 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Vyřazování žáků základní školy se poslední roky koná v Čeladné v památníku Josefa Kaluse, tedy v budově bývalé školy. Letos si tu své poslední vysvědčení převzala necelá dvacítka deváťáků.

Autovraky mizí z ulic Frýdku-Místku. Město také lidem radí, jak se jich bezplatně zbavit

Frýdek-Místek postupně čistí ulice od autovraků. Jde ale o složitý administrativní proces, který s sebou nese i nemalé náklady. Proto město připomíná, že autovraky mohou nechat zlikvidovat i jejich majitelé. Pro ty to bude bezplatné. A ještě navíc dostanou od vrakoviště menší výkupní cenu.

Školáci z Chlebovic u Frýdku-Místku dostávali vysvědčení ve včelařském muzeu
Vydáno 1. července 2024 11:11, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Školáci mají za sebou předávání vysvědčení. V Chlebovicích letos pro tuto událost zvolili prostory včelařského muzea. Prvňáčkům sem přijel předat vysvědčení osobně i primátor Frýdku-Místku.

Včelařské muzeum v Chlebovicích se stalo letos místem, kde se na poslední školní den sešli všichni žáci z místní základní školy. Velkou společenskou místnost zaplnili i učitelé a hlavně rodiče, kteří se tak mohli hromadně zúčastnit předávání vysvědčení.

Anketa: "Je to naše druhé dítě, pekelné dítě a vnímáme to tak, že jsme rádi, že jsme první třídu přežili." – Jak to dopadlo na vysvědčení? – "Dopadlo to krásně, paní učitelka i náš syn se snažili, i paní asistentka." – Takže? – "Samé jedničky, super."
absolvent 1. třídy: Jaký byl první rok ve škole? Co bylo zajímavého? Co tě nejvíc bavilo? – "Asi matika mě bavila nejvíc a potom prvouka." – A jak to ve škole zatím vypadá? – "Dobře, pořád stojí."

Prvňáčkům přijel vysvědčení osobně předat primátor Frýdku-Místku.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Každý poslední den školy vyrážím na jednu ze základních škol v našem městě. Tentokrát padla volba na školu v Chlebovicích, protože to je škola, která se po dlouhých letech dočkala konečně výstavby tělocvičny. Těšil jsem se tady, měl jsem navštívit třídu prvňáčků a velice mile mě překvapila tady ta milá akce ve Fojtství, kde jsou všechny třídy. A už dlouho jsem nebyl na místě, kde bylo tolik pozitivní energie v jeden okamžik na jednom místě."
Lenka Michálková, třídní učitelka 1. třídy; ZŠ a MŠ Chlebovice: "Rok s první třídou byl velice náročný. I když těch dětí bylo 16, tak si myslím, že se to dalo krásně zvládnout, protože jsme menší škola a jsme takového rodinného typu. Takže děti moc hezky pracovaly. Rodiče byli úžasní a myslím si, že máme krásně nastartováno do druhého ročníku. Děti se naučily číst, psát a počítat, což je základní trivium první třídy."

Základní škola Chlebovice má pouze první stupeň. Konec školního roku je tak vždy významnou událostí i pro žáky pátých tříd, kteří na škole končí.

absolventka 5. třídy: Jakých bylo těch pět let tady na škole? – "Bylo to dobré, moc se mi tady líbilo a doufám, že to bude i na druhém stupni." – Kam se chystáš? Do které školy? – "Na jedničku."

V právě ukončeném školním roce navštěvovalo základní školu v Chlebovicích 64 dětí.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000043825/skolaci-z-chlebovic-u-frydku-mistku-dostavali-vysvedceni-ve-vcelarskem-muzeu