Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti ve Frýdku-Místku soutěžily na dopravním hřišti o Putovní pohár

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Městská policie pořádala na dopravním hřišti ve Frýdku-Místku soutěž Putovní pohár. Žáci čtvrtých tříd mezi sebou poměřili znalosti z teorie i v praktickém simulovaném provozu. Ti nejlepší si odnesli pohár i věcné ceny.

Dopravní hřiště ve Frýdku-Místku obsadily děti ze čtvrtých tříd základních škol. Městská policie tady pro ně uspořádala ve spolupráci s partnery dopravní soutěž Putovní pohár.

Tomáš Zapletal, vedoucí operativní skupiny MP Frýdek-Místek: "Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 88 dětí ze základních škol sídlících ve Frýdku-Místku a blízkém okolí. Jedná se o školy, kterým oddělení prevence Městské policie Frýdek-Místek zajišťuje výuku dopravní výchovy."

Dvaadvacet přihlášených týmů muselo splnit čtyři disciplíny, za které se sbíraly body. Strážníkům pomáhali s hodnocením státní policisté, členové Besip týmu i Českého červeného kříže.

Radka Veselková, ZŠ Sviadnov: "Měli jsme za úkol udělat první pomoc, jízdu zručnosti a nějaký dopravní test ještě. A taky jízdu městem."
Tomáš Zapletal, vedoucí operativní skupiny MP Frýdek-Místek: "Soutěž o Putovní pohár je celoročním vyvrcholením výuky dopravní výchovy pro žáky čtvrtých tříd základních škol. Ta v sobě zahrnuje teoretickou průpravu, testy a praktickou část. Čili jízdu na kole v simulovaném provozu na dopravním hřišti."

Vyhodnoceny a oceněny byly tři nejlepší týmy. První místo si odneslo putovní pohár. A dva nejlepší jednotlivci, kluk a holka, kteří získali nejvíce bodů, dostali úplně nová kola od partnera soutěže, nošovické automobilky.

Radka Veselková, ZŠ Sviadnov: Jak jste se umístili vy v této soutěži celkově? A co říkáš na výsledek? – "Byli na prvním místě a jsem moc šťastná." – A co říkáš na to, že jsi vyhrála i toto kolo? – "Jo, jsem moc šťastná, že jsem ho vyhrála."
Anotnín Felcman, ZŠ Raškovice: Umístili jste se v soutěži jako škola? – "My jako škola druzí." – A co na to říkáš na ten výsledek? – "Bomba." – A co říkáš na to, že si vyhrál kolo? – "Skvělé, já jsem dostal od bráchy, to bylo starší z bazoše, ale teď mám nové, a to staré prodám."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Město se snaží ve spolupráci s partnery, s městskou policií zajišťovat pro žáky základních škol, nejen z města, ale i z okolí, všemožné programy, které mají zvýšit jejich bezpečnost a povědomí o tom, jak funguje integrovaný záchranný systém. A proto tady dneska probíhá tradiční akce o Putovní pohár na dopravním hřišti. Tato akce, která je vždycky na konci roku, je i takovou prevencí před prázdninami. Kdy děti často vyjíždějí do cizích měst, s rodiči na dovolenou, na kolech. A měly by se chovat bezpečně. A my proto samozřejmě děláme všechno. A děkuji všem, kteří se do této akce zapojují, od učitelů po partnery."
Tomáš Zapletal, vedoucí operativní skupiny MP Frýdek-Místek: "Zjednodušeně lze říci, že čím větší počet mladých lidí bude seznámeno s pravidly provozu na pozemních komunikacích a tyto správné návyky si vezme i do dospělosti, tím méně práce městská policie bude následně mít. Z hlediska dopravy je dobře instruovaný školák naším cílem."

Strážníci ve Frýdku-Místku se během léta zapojí několikrát do akce Prázdniny ve městě, kdy připraví na dopravním hřišti další program pro děti. Harmonogramy najdete na webu Střediska volného času Klíč.

Nahlásit chybu


K tématu

Ostrava má kvalitní a propracovaný systém dopravní výuky dětí

11. května 2024 19:59 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Mezi časté úrazy dětí patří často ty, které se stanou při různých nehodách v silničním provozu. Ostrava se proto snaží věnovat velkou pozornost výuce začínajících cyklistů na dopravních hřištích. Žáci základních škol mají dopravní výuku, ale se zásadami bezpečného chování v silničním provozu se seznamují už i děti v mateřských školkách.

Rodiče v dotazníku potvrdili, že školy ve Frýdku-Místku jsou kvalitní

Jak jsou kvalitní základní školy ve Frýdku-Místku? Na to se přímo rodičů ptal online dotazník, který město připravilo v loňském roce. Zaměřen byl hlavně na komunikaci a bezpečnost. Město už má k dispozici výsledky, které potvrdily, že školy jsou kvalitní. Každá má navíc jinou silnou stránku.

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku letos získala titul Mistr Mistrů

11. července 2024 13:33 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku má za sebou jednu z nejlepších sezón. Přivezla medaile z mistrovství Evropy, ale junioři hlavně ovládli domácí soutěž Czech Dance Masters, kde porazili na 150 týmů a stali se Mistry Mistrů.


Muž se dusil bramborákem na slavnostech, museli ho oživovat

Dnes 11:15 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři zasahovali v sobotu večer u muže v ohrožení života na Frýdecko-Místecku. Najednou mu zaskočil bramborák a začal se dusit. Jídlo se z něj nedařilo dostat a muž upadl do bezvědomí.

Palkovičtí převzali ocenění Vesnice roku na svých tradičních slavnostech

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal tradiční Festival dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva.

Paraglidistka neplánovaně přistála na stromě, sundali ji hasiči

Včera 18:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

U nepodařeného přistání paraglidistky zasahovaly v sobotu tři jednotky hasičů v Kunčicích pod Ondřejníkem. Při přistání totiž uvízla na stromě.

Návštěvníci havířovského koupaliště už mohou jezdit na nových tobogánech

Tento týden dorazily konečně do areálu koupaliště poslední díly pro dokončení výstavby nových tobogánů. První návštěvníci si mohli atrakci vyzkoušet o víkendu. Nadšení bylo velké.

V Beskydech nabouralo auto do spadlého stromu. Bouřky opět zaměstnávaly hasiče

Včera 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky posledních dní jsou stále velmi intenzivní. Přívalové deště přináší obrovské množství vody a silný vítr láme stromy. Hasiči v Moravskoslezském kraji mají od pátečního večera opět plno práce.

Na Slezské nainstalovali speciální cyklopanely, sloužit budou nejen cyklistům

Majitelé elektrokol mohou ve Slezské Ostravě nově využít speciální cyklo panely, díky kterým si mohou dobít baterii nebo dofoukat pneumatiky. Panely ale mají více funkcí užitečných nejen cyklistům. Slezská Ostrava je v rámci města úplně prvním obvodem, který na svých cyklostezkách panely instaluje.

Lidé v Havířově si stěžují na přechody pro chodce, interval je podle radnice nastaven správně

12. července 2024 11:07 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Lidé často volají na havířovský magistrát a stěžují si, že světelný interval pro bezpečný přechod komunikace není dostatečně dlouhý. Semafory jsou ale podle radnice nastaveny správně.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

11. července 2024 16:31 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Radnice v Horní Suché neodkoupí finské domky

12. července 2024 11:00 | Horní Suchá | Bára Kelnerová | Miniexpres Horní Suché

Zastupitelé v Horní Suché na mimořádném zasedání rozhodli, že radnice neodkoupí od soukromého vlastníka jednu z lokalit finských domů. Lidé přitom měli zájem si následně domky od obce odkoupit.

Senior, kterého pobodal roj vos na Krnovsku, poděkoval za záchranu života

11. července 2024 15:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Účastnil se ekologické akce Hnutí Duha a zrovna pracoval v lese poblíž obce Hynčice na Krnovsku. 66letého seniora přitom najednou náhle pobodal roj vos. V těžko přístupném terénu se k němu musel k prvotnímu ošetření spustit lékař z vrtulníku. Pak ho převezli do nemocnice v Krnově. Nyní všem poděkoval za bleskovou záchranu života.

Mladí hasiči bojovali v požárním útoku O pohár SDH Frýdlant nad Ostravicí

Mladí hasiči a hasičky z celého okresu se utkali ve Frýdlantě v královské disciplíně požárního sportu – v požárním útoku. Sedmičlenná družstva si zasoutěžila už v patnáctém ročníku O pohár Sboru dobrovolných hasičů Frýdlant nad Ostravicí.

Parkoviště u Sekerovy vily ve Frýdku-Místku už je ve výstavbě

11. července 2024 15:30 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst. Aktuálně už je v plném proudu stavba nového parkoviště na sídlišti Slezská. Hotové má být do konce roku. Navíc bude vytvořeno ze zatravňovacích dlaždic a nabídne také malou zelenou oázu.

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku letos získala titul Mistr Mistrů

11. července 2024 13:33 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku má za sebou jednu z nejlepších sezón. Přivezla medaile z mistrovství Evropy, ale junioři hlavně ovládli domácí soutěž Czech Dance Masters, kde porazili na 150 týmů a stali se Mistry Mistrů.

Letní koupaliště ve Frýdlantě nabízí ochlazení v parnu, ale má i ohřívanou vodu

Letní koupaliště ve Frýdlantě nad Ostravicí je opět plně připraveno poskytnout osvěžení v parných dnech. Ve srovnání s ostatními koupališti v regionu je přístupné za lidové vstupné.

Deváťáci v Čeladné, i jejich ředitelka, se loučili na půdě staré školy

10. července 2024 9:40 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Vyřazování žáků základní školy se poslední roky koná v Čeladné v památníku Josefa Kaluse, tedy v budově bývalé školy. Letos si tu své poslední vysvědčení převzala necelá dvacítka deváťáků.

Autovraky mizí z ulic Frýdku-Místku. Město také lidem radí, jak se jich bezplatně zbavit

Frýdek-Místek postupně čistí ulice od autovraků. Jde ale o složitý administrativní proces, který s sebou nese i nemalé náklady. Proto město připomíná, že autovraky mohou nechat zlikvidovat i jejich majitelé. Pro ty to bude bezplatné. A ještě navíc dostanou od vrakoviště menší výkupní cenu.

Děti ve Frýdku-Místku soutěžily na dopravním hřišti o Putovní pohár
Vydáno 4. července 2024 9:54, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Městská policie pořádala na dopravním hřišti ve Frýdku-Místku soutěž Putovní pohár. Žáci čtvrtých tříd mezi sebou poměřili znalosti z teorie i v praktickém simulovaném provozu. Ti nejlepší si odnesli pohár i věcné ceny.

Dopravní hřiště ve Frýdku-Místku obsadily děti ze čtvrtých tříd základních škol. Městská policie tady pro ně uspořádala ve spolupráci s partnery dopravní soutěž Putovní pohár.

Tomáš Zapletal, vedoucí operativní skupiny MP Frýdek-Místek: "Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 88 dětí ze základních škol sídlících ve Frýdku-Místku a blízkém okolí. Jedná se o školy, kterým oddělení prevence Městské policie Frýdek-Místek zajišťuje výuku dopravní výchovy."

Dvaadvacet přihlášených týmů muselo splnit čtyři disciplíny, za které se sbíraly body. Strážníkům pomáhali s hodnocením státní policisté, členové Besip týmu i Českého červeného kříže.

Radka Veselková, ZŠ Sviadnov: "Měli jsme za úkol udělat první pomoc, jízdu zručnosti a nějaký dopravní test ještě. A taky jízdu městem."
Tomáš Zapletal, vedoucí operativní skupiny MP Frýdek-Místek: "Soutěž o Putovní pohár je celoročním vyvrcholením výuky dopravní výchovy pro žáky čtvrtých tříd základních škol. Ta v sobě zahrnuje teoretickou průpravu, testy a praktickou část. Čili jízdu na kole v simulovaném provozu na dopravním hřišti."

Vyhodnoceny a oceněny byly tři nejlepší týmy. První místo si odneslo putovní pohár. A dva nejlepší jednotlivci, kluk a holka, kteří získali nejvíce bodů, dostali úplně nová kola od partnera soutěže, nošovické automobilky.

Radka Veselková, ZŠ Sviadnov: Jak jste se umístili vy v této soutěži celkově? A co říkáš na výsledek? – "Byli na prvním místě a jsem moc šťastná." – A co říkáš na to, že jsi vyhrála i toto kolo? – "Jo, jsem moc šťastná, že jsem ho vyhrála."
Anotnín Felcman, ZŠ Raškovice: Umístili jste se v soutěži jako škola? – "My jako škola druzí." – A co na to říkáš na ten výsledek? – "Bomba." – A co říkáš na to, že si vyhrál kolo? – "Skvělé, já jsem dostal od bráchy, to bylo starší z bazoše, ale teď mám nové, a to staré prodám."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Město se snaží ve spolupráci s partnery, s městskou policií zajišťovat pro žáky základních škol, nejen z města, ale i z okolí, všemožné programy, které mají zvýšit jejich bezpečnost a povědomí o tom, jak funguje integrovaný záchranný systém. A proto tady dneska probíhá tradiční akce o Putovní pohár na dopravním hřišti. Tato akce, která je vždycky na konci roku, je i takovou prevencí před prázdninami. Kdy děti často vyjíždějí do cizích měst, s rodiči na dovolenou, na kolech. A měly by se chovat bezpečně. A my proto samozřejmě děláme všechno. A děkuji všem, kteří se do této akce zapojují, od učitelů po partnery."
Tomáš Zapletal, vedoucí operativní skupiny MP Frýdek-Místek: "Zjednodušeně lze říci, že čím větší počet mladých lidí bude seznámeno s pravidly provozu na pozemních komunikacích a tyto správné návyky si vezme i do dospělosti, tím méně práce městská policie bude následně mít. Z hlediska dopravy je dobře instruovaný školák naším cílem."

Strážníci ve Frýdku-Místku se během léta zapojí několikrát do akce Prázdniny ve městě, kdy připraví na dopravním hřišti další program pro děti. Harmonogramy najdete na webu Střediska volného času Klíč.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000043872/deti-ve-frydku-mistku-soutezily-na-dopravnim-hristi-o-putovni-pohar