Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sbor dobrovolných hasičů Lubno slaví dvě výročí. Dostal od města dárek.

Sbor dobrovolných hasičů Lubno v letošním roce slaví hned dvě výročí, 90 let od svého založení a 85 let od vzniku budovy Osvětové besedy. Město proto hasičům nadělilo neobvyklý dárek. Budovu hasičské zbrojnice s Osvětovou besedou jim kompletně zrekonstruovalo.

"Vytvořili jsme tady místo pro setkávání, nejen hasičů, ale všech spolků, které jsou na území Lubna, Frýdlantu, Nové Vsi i pro veřejnost tak, aby se zde mohli dělat různé akce, společenská setkání a besedy," uvedla starostka Helena Pešatová.

Původní budova už byla na hranici životnosti, suterénní zdivo bylo navlhlé a veškeré konstrukce byly ve špatném stavu. I proto se město rozhodlo zasáhnout.

"Nový návrh budovy nebyl zas až tak složitý, protože město mělo poměrně jasnou představu, co chce s tímhle prostorem udělat. Vznikly zde čtyři hlavní prostory, což je sál s barem, klubovna dětí, byt správce a prostory pro sbor dobrovolných hasičů. Kolem budovy vznikly zpevněné prostory pro parkování aut a pro přístupy," dodal projektant Otmar Voneš

Původně měla být budova slavnostně otevřena už letos na jaře. Kvůli koronavirové pandemie se ale termín musel přesunout.

"Věříme, že až tady ta nemoc pomine, tak budeme moci všechny zájemce pozvat tady k nám, aby na vlastní oči se přišli přesvědčit, jak to tady je pěkné a k čemu se tyto prostory dají využít," vzkazuje starostka.

Pronájem prostor a bližší informace najdete na facebookových stránkách Osvětová beseda Lubno, nebo na telefonním čísle 603 428 109.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy