Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z Janáčkovy síně ve Frýdlantu nad Ostravicí byl slyšet zpěv sborů

Pěvecký sbor Echo a polský pěvecký soubor Angelus Cantat spolu zazpívali v Janáčkově síni.

V neděli 19. prosince proběhl v Janáčkově síni ve Frýdlantu nad Ostravicí vánoční koncert pěveckého sboru Echo společně s pěveckým souborem z Polska Angelus Cantat.

Josef Melnar, sbormistr sboru Echo: "Jsme moc rádi, že v této těžké době nám situace dovoluje, že se tady můžeme setkat s místními lidmi a zazpívat jim náš repertoár, který jsme se snažili i v rámci omezení připravit. Dneska tady máme i polské přátelé a doufám, že to obohatí kulturu tady v našem městě."
Tadeusz Eckert, sbormistr sboru Angelus Cantat: "Přijeli jsme do Frýdlantu nad Ostravicí na pozvání ředitele festivalu Stonavská Barborka pana Josefa Melnara."
Josef Melnar, sbormistr sboru Echo: "Kolega dal dohromady sbor, který teď přijel. Pracuje na úrovni středních škol, takže si vybral zpěváky na středních školách v Glubczycích, no a proto to mládí, které tady přijelo."
Tadeusz Eckert, sbormistr sboru Angelus Cantat: "Muzika a zpěv má takovou sílu a takovou moc, že když se zpívá, nezáleží, kdo je starý a kdo mladý, věk nehraje roli."

Smíšený pěvecký sbor Echo působí ve Frýdlantu nad Ostravicí už 18 let a v Janáčkově síni zpíval už několikrát. Díky jeho akustice se vánoční koncert uskutečnil právě tady.

Josef Melnar, sbormistr sboru Echo: "Tady je to komorní prostředí, my jsme komorní sbor a protože v rámci Frýdlantu je to řekněme nejpříznivější pro nás prostředí, kde se nám dobře zpívá, tak jsme i pro tento rok zvolili toto místo."

Pan Josef Melnar pracuje jako ředitel mezinárodního festivalu Stonavská Barborka a s městem Glubczyce ze kterého sbor Angelus Cantat pochází spolupracuje už 15 let.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy