Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladí houslisté z Jablunkova hrají rockové hity KISS nebo AC/DC

  • Jablunkov,

Mladí houslisté z Jablunkova a Havířova se o prázdninách společně připravovali na koncertní vystoupení, na kterých hrají rockové skladby.

Ondřej Bazgier, ředitel ZUŠ Jablunkov: “Máme tady hudební a výtvarný obor a v rámci toho hudebního oboru jsme poměrně známí, co se týká lidových kapel. Tady dosahujeme jakoby výborných výsledků, no a já jsem si říkal, proč se zaměřovat jenom na ty lidové kapely a tak vlastně jsem dal příležitost i všem ostatním nástrojům, aby utvořily různá hudební a nástrojová uskupení a takhle vlastně vznikl minulý rok v září, to bylo v roce 2019, smyčcový soubor, který se různě profiloval a zhruba asi v dubnu nám byla vlastně nabídnuta spolupráce se spolkem Hudba nezná hranic z Havířova, což jsou i žáci Základní umělecké školy z Havířova a my jsme tuto spolupráci přijali. Spočívá v tom, že vlastně my jsme poskytli naše houslisty, kteří vlastně potom společně připravují a hrají rockové pecky na housle za doprovodu rockové kapely.

Společné soustředění mladých houslistů se konalo v Karlově v Jeseníkách.

Ondřej Bazgier, ředitel ZUŠ Jablunkov: Poslední víkend o prázdninách byli naši žáci na takovém houslovém soustředění, kde vlastně se společně sjeli žáci z Havířova a z naší ZUŠ v Jablunkově do Jeseníků, kde vlastně byli tam celý týden, hráli od rána do večera, připravovali se tam na různá vystoupení.
Jan Drong, učitel: “Program byl profesionálně připraven jak hráčsky, děti měly profesionální vedení, tak jsme se nějakým způsobem pěkně zabavili, protože doprovodný program byl dobře zajištěný a všechno probíhalo tak, jak mělo. Co se týče repertoáru, děti nacvičovaly rockové skladby, takže tam byly skladby od kapely KISS, ACDC a dalších. Děti nacvičovaly na podklad a potom koncertní provedení bude s rockovou kapelou.”

Iveta Kočí Palkovská, autorka projektu Rockové housle: “Vytvořili jsme projekt Rockové housle, aby děti začaly hrát také něco jiného, než jenom klasiku. Takže jsme vytvořili rockový repertoár.

Michaela Hamroziová, houslistka: “Já se jmenuju Míša, hraju na housle 8 let a nám se ten nápad líbil, že hrajeme jinou hudbu, než tu klasiku a ty naše lidovky a hrajeme konečně něco nového, takové ty rockovky. Takže jsme spokojení.”

Vendula Szczotková, houslistka: “Dostali jsme se tady přes Spolek Hudba nezná hranice, který nám nabídl zapojení do projektu. Moc se nám tady líbí a doufáme, že se nám bude dařit i nadále.”

Jablunkovská základní umělecké škola vzdělává například varhaníky nebo počítačové grafiky.

Ondřej Bazgier, ředitel ZUŠ Jablunkov: Naše Základní umělecká škola Jablunkov, my jsme teď zřízení Moravskoslezským krajem od roku 2001, byla založena nebo respektive začali jsme zde vyučovat 1. září 1956, což už je poměrně dlouho. Příští rok budeme mít výročí 65 roků od založení nebo začátku výuky a učíme tady dva obory hudební a výtvarný. Máme 330 žáků, velká většina je v hudebním oboru. Ale každopádně takovou novinkou, kterou tady máme teprve pár let, tak je hra na varhany, kdy my tady žáky připravujeme pro to, aby se mohli stát plnohodnotnými varhaníky v kostele. V roce 2019 jsme začali ve výtvarném oboru vyučovat i počítačovou grafiku.”
Nahlásit chybu

K tématu

Po stopách soch Kurta Gebauera

Tvorbu sochaře Kurta Gebauera přibližuje pátrací hra. Její účastníci díky ní objeví práce tohoto umělce umístěné ve veřejném prostoru v Opav...


Nejčtenější zprávyLenka Kalmanová - pracoviště
Frýdek-Místek
od 100 Kč/hod.

Detail

STEP Trans s.r.o. - pracoviště Krmelín, KONTAKTNÍ OSOBA Štěpán Pavel, tel.: 722 946 943, e-mail: doprava@steptrans.eu
Krmelín
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Hyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 26 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail