Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V centru Palkovic dokončují úpravy u obchodního domu, v budoucnu ještě přibude malý sad

  • Palkovice,

Už jen poslední dokončovací práce probíhají u prodejny potravin v centru Palkovic.

David Kula (NEZÁVISLÍ PRO PALKOVICE A MYSLÍK), místostarosta Palkovic: “Aktuálně dokončujeme prostranství před prodejnou potravin tady v části Palkovice, kde se nám podařilo po dlouhé době dotáhnout pětiletý projekt, kdy jsme vlastně začali opravou fasády prodejny. Pokračovali jsme opravou vnitřních prostor a teďka jsme se dostali na venek a dokončujeme tady vlastně dlážděnou plochu, kde jsme nahradili původní betonovou a asfaltovou plochu žulou. Udělali jsme vlastně nové schodiště, vysadili nové stromy. To je celkově první etapa prostranství kolem prodejny potravin a příští rok na jaře bychom chtěli navázat druhou, která potom zahrne území za prodejnou potravin a také trošičku zvelebí prostranství mezi hlavní cestou a prodejnou.

Podpora projektu byla umožněna na základě výzvy vyhlášené v rámci Strategie komunitně vedeného místního rozvoje MAS Pobeskydí.

David Kula (NEZÁVISLÍ PRO PALKOVICE A MYSLÍK), místostarosta Palkovic: “Celý tento projekt navrhoval architekt Kamil Mrva, který se podílel jak na rekonstrukci budovy samotné, tak teď pracuje na celkovém pojetí prostranství kolem prodejny potravin tak, aby to nebylo čistě průchozí místo, kde se pouze projde nebo zaparkuje, ale aby to bylo i místo, kde si lidé budou chtít na chvíli sednout, odpočinout, setkat se s dalšími, nebo si třeba tady koupit něco v obchodě a sníst si to venku. Celkově bychom chtěli vytvořit takové místo setkávání v centru obce, na které potom příští rok naváže malý sad z planých stromů za prodejnou potravin. To znamená, že to na jaře i krásně pokvete a bude to celkově dotvářet takový esteticky zajímavý prvek v obci.

V Palkovicích přibývají lavičky, odpadkové koše a další mobiliář.

David Kula (NEZÁVISLÍ PRO PALKOVICE A MYSLÍK), místostarosta Palkovic: “Celkově se snažíme o maximální estetickou kvalitu veškerého mobiliáře, který v obci rozmisťujeme, tak stejně jako jinde i zde jsme použili lavičky, stojany na kola, mříže ke stromům i odpadkový koš od jedné firmy, ať to máme celkově jednotné po obci.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy