Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Palkovičtí dobrovolní hasiči a TJ Sokol mají díky dotacím nové vybavení

  • Palkovice,

Obecnímu úřadu v Palkovicích se podařilo zajistit dotace pro pořízení nového vybavení klubovny TJ Sokol Palkovice a také pro SDH Palkovice.

Petr Gřes (Náš domov), zastupitel: “Jsme organizace s více jak 500 členy. Využíváme jak své sportoviště, tak také zázemí poskytované obcí a právě námětem místostarosty bylo zajistit pro naše klubovny a kulturní vyžití nový nábytek. Starý byl již příliš vysluhující, byl zničen a tak se podařilo pomocí Státního zemědělského intervenčního fondu tento nábytek pořídit. Je velice moderní, stohovatelný, praktický a bude sloužit jak naší organizaci, tak i k dalšímu využití.”

Palkovičtí dobrovolní hasiči mají nově k dispozici výkonné kalové čerpadlo a také termokameru, kterou hasiči používají pro odhalování ohnisek při dohašování požárů. Výbavu jednotky doplnil také přenosný osvětlovací stativ a praktický čtyřdílný nastavovací žebřík.

Čestmír Krč, místostarosta SDH Palkovice: “Toto vybavení používá výjezdová jednotka zřízená obecním úřadem. Samozřejmě, že se to využívá a dokonce se to už použilo několikrát.”
Radim Bača (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), starosta Palkovic: “V rámci takové divné doby, jakou je dneska koronavirová krize, kdy nevíme, co bude zítra, co bude za týden, co by za 14 dní, tak si děláme takové malé radosti a zajišťujeme dotace pro spolky, které pracují v Palkovicích a na Myslíku. Podpora byla umožněna na základě výzvy vyhlášené v rámci Strategie komunitně vedeného místního rozvoje Místní akční skupiny Pobeskydí.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy