Saunaři v Havířově budou spokojení. Po 15 letech bude opravena sauna i hala Slavie

Po patnácti letech dochází k rekonstrukci sany na hale Slavii. Investice šly i do oprav víceúčelové haly, kde se provedl speciální nátěr nosných sloupů.

Lidé, kteří navštěvují saunu v Městské sportovní hale Slavie, budou zřejmě mile překvapeni. Celý prostor prochází po patnácti letech komplexní rekonstrukcí, protože už nevyhovoval hygienickým ani estetickým podmínkám.

“Celá rekonstrukce by měla trvat jeden a půl měsíce a je rozdělena na dvě části. První zahrnuje rekonstrukci ochlazovny a odpočívárny a vlastní šatny, kterou nám dělá firma. Další část je rekonstrukce potírny a tu děláme vlastními silami. To znamená, že v potírně se budou měnit kachle, obložení i sedačky,” řekl vedoucí sportovních hal Petr Kostelníček.

Díky rekonstrukci dojde i k úspoře vody.

"Objem vody v bazénu bude zmenšený z šesti kubíků na dva. Denně bychom tedy měli ušetřit čtyři kubíky vody. A kromě toho bazén, který nebyl průtočný, nyní bude průtočný a bude odpovídat hygienickým požadavkům," dodal vedoucí.

Sauna by měla být opět v provozu v polovině září. Celá rekonstrukce vyjde na zhruba půl milionů korun. Přibližně stejnou částku investovala Správa sportovních a rekreačních zařízení do oprav na víceúčelové hale. 

"Víceúčelová hala měla vloni výročí 50 let a samozřejmě potřebuje svoji údržbu. Takže na letošní rok byly naplánovány a magistrátem schváleny investice do oprav sloupů. Opravila se levá část, opískovala se, a udělal se třívrstvý nátěr tak, aby vydržel dalších deset let bez údržby," řekl ředitel SSRZ Radomír Kácal.

Druhou část sloupů by SSRZ chtěla nechat opravit v příštím roce.
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků