Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kraj navrhl rychlé přestěhování orlovské ortopedie do Karviné. Zdravotníci to odmítli

  • Orlová,

Zdravotníci z orlovské ortopedie se odmítají přestěhovat do Karviné, protože jim nebyly vytvořeny slíbené adekvátní podmínky. Kraj tvrdí, že by se jednalo jen o dočasné řešení.

Kraj navrhl ortopedickému oddělení orlovské nemocnice, aby se přestěhovalo do Karviné, přesto, že ještě nedošlo k vybudování nových sálů a stabilního zázemí. Celý tým se měl rozhodnout do středečního poledne. Už v úterý se ale zdravotníci jednomyslně rozhodli, že do Karviné nepůjdou.

“Teď najednou přišli s tím, že se máme stěhovat během měsíce do něčeho, co není připravené. Pracujeme ve stresu, nikdo neví, co bude. My jsme se rozhodli, že už to takhle dál nechceme, a že bychom raději přešli do podmínek, které nám navrhuje Havířov,” řekla zdravotní sestra Lenka Makovská.

Kraj i nadále počítá s vybudováním nových sálů v Karviné, to ale bude trvat.

“V případě, že by to bylo do Karviné, tak momentálně rok a půl lze fungovat v prostorách, které jsou stávající. Samozřejmě všichni ortopedi, chirurgové, gynekologové, očaři se přizpůsobí, uskromní. Bez ohledu na to, uzda se ortopedie přesune, je třeba upravit sály, protože v dnešní době i gynekologie potřebuje nový sál, oční potřebuje nový sál,” řekl náměstek hejtmana MSK Martin Gebauer.

Primář ortopedie ale tvrdí, že v sály v Karviné jsou nevyhovující. 

“Ty operační sály, které máme možnost v Karviné využívat, nám nevyhovují. Je to hledisko hygienického režimu. Je to hledisko prostorové. Pro náš obor jsou malé. Uspořádání stropních světel je takové, že my z boku do operační rány nevidíme. Už se budeme muset třeba rozhodovat radikálněji, možná využijeme zákoník práce a použijeme možná i nějaký nátlak,” řekl primář ortopedického oddělení Tomáš Knybel.

Vedení havířovské a karvinské nemocnice vyhodnotily argumenty zdravotníků jako oprávněné. Orlovská ortopedie se tak přemístí do Havířova. Ambulance v Orlové zůstane.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy