Kraj navrhl rychlé přestěhování orlovské ortopedie do Karviné. Zdravotníci to odmítli

  • 10:54,
  • Havířov,

Zdravotníci z orlovské ortopedie se odmítají přestěhovat do Karviné, protože jim nebyly vytvořeny slíbené adekvátní podmínky. Kraj tvrdí, že by se jednalo jen o dočasné řešení.

Kraj navrhl ortopedickému oddělení orlovské nemocnice, aby se přestěhovalo do Karviné, přesto, že ještě nedošlo k vybudování nových sálů a stabilního zázemí. Celý tým se měl rozhodnout do středečního poledne. Už v úterý se ale zdravotníci jednomyslně rozhodli, že do Karviné nepůjdou.

“Teď najednou přišli s tím, že se máme stěhovat během měsíce do něčeho, co není připravené. Pracujeme ve stresu, nikdo neví, co bude. My jsme se rozhodli, že už to takhle dál nechceme, a že bychom raději přešli do podmínek, které nám navrhuje Havířov,” řekla zdravotní sestra Lenka Makovská.

Kraj i nadále počítá s vybudováním nových sálů v Karviné, to ale bude trvat.

“V případě, že by to bylo do Karviné, tak momentálně rok a půl lze fungovat v prostorách, které jsou stávající. Samozřejmě všichni ortopedi, chirurgové, gynekologové, očaři se přizpůsobí, uskromní. Bez ohledu na to, uzda se ortopedie přesune, je třeba upravit sály, protože v dnešní době i gynekologie potřebuje nový sál, oční potřebuje nový sál,” řekl náměstek hejtmana MSK Martin Gebauer.

Primář ortopedie ale tvrdí, že v sály v Karviné jsou nevyhovující. 

“Ty operační sály, které máme možnost v Karviné využívat, nám nevyhovují. Je to hledisko hygienického režimu. Je to hledisko prostorové. Pro náš obor jsou malé. Uspořádání stropních světel je takové, že my z boku do operační rány nevidíme. Už se budeme muset třeba rozhodovat radikálněji, možná využijeme zákoník práce a použijeme možná i nějaký nátlak,” řekl primář ortopedického oddělení Tomáš Knybel.

Vedení havířovské a karvinské nemocnice vyhodnotily argumenty zdravotníků jako oprávněné. Orlovská ortopedie se tak přemístí do Havířova. Ambulance v Orlové zůstane.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 16.11. 2:08
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 16.11. 2:08
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 16.11. 2:08
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Comfort Job Agency s.r.o.
Karviná
od 20 200 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků