Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná a Orlová se rozdělila kvůli ortopedii na dva tábory, situaci řeší i ministerstvo

  • Orlová,

Doslova z hodiny na hodinu se mění situace kolem stěhování ortopedického oddělení v Orlové. V Karviné drží stávkovou pohotovost, tým primáře, je naopak připraven přejít do Havířova. Situací se nyní zabývá i ministerstvo zdravotnictví.

Situace kolem orlovské ortopedie se vyostřuje. V minulém týdnu dostali zdravotníci nabídku přestěhovat se do Karviné, to ale odmítli. Kraj se nakonec vyjádřil, že zdravotníkům vyhoví a umožní okamžité kroky pro přesun do havířovské nemocnice. Na to ale ihned reagoval personál v Karvinské nemocnici a vyhlásil stávkovou pohotovost.

Primář ortopedického oddělení počítá s tím, že platí přesun do Havířova.

"My jedeme v těch intencích, jak nám bylo sděleno minulý týden ve čtvrtek.  My jsme dneska podepsali prohlášení, že souhlasíme s převodem pracovně právních závazků v nemocnici v Havířově, řekl primář ortopedického oddělení Tomáš Knybel.

Jelikož se situace mění z hodiny na hodinu, jsou ve hře stále různé varianty a není ani vyloučena personální změna ve vedení ortopedie. Je možné, že v Havířově vznikne jen detašované pracoviště.

"Je to jedna z věcí, na kterou se tady dneska budu ptát na ministerstvu. Zda to je vůbec proveditelné, nebo není. Je to jeden z důvodů, proč jsem dneska v Praze,” uvedl náměstek hejtmana Martin Gebauer (ANO).

Celou situaci sleduje i orlovská radnice.

"Ten občan musí být naprosto zmatený. Neví, co se bude dít, neví kam bude jezdit a hlavně neví, která z těch nemocnic vydrží,” uvedl starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi).

Podle náměstka hejtmana by mohlo padnout rozhodnutí v pátek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy