Počet opilých dětí v Havířově roste, úředníci musí volat rodičům častěji

  • 15:35,
  • Havířov,

"Přijeďte si pro své podnapilé děti." Za tento telefonát rozhodně rodiče své ratolesti nepochválí. Sociální pracovníci v Havířově během kontrol zaznamenali, že počet opilých mladistvých oproti loňskému roku stoupl.

V neděli ráno zastavila policejní hlídka na Dlouhé třídě v Havířově vozidlo, plné mladých lidí. Řidič měl pozitivní výsledek na drogy, ale odmítl krevní test a byl odvezen na služebnu. Mládež si krátila čas kolem auta a přilákala tím hlídku městské policie. 

“Zde měl muž cizí státní příslušnosti v blízkosti osobního vozidla podat láhev alkoholu mladistvým osobám. 22letý muž je podezřelý ze spáchání přestupku podle zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek,” řekla mluvčí PČR Karviná Karolína Bělunková.

17letá dívka a 15letý chlapec nadýchali téměř shodně 1,7 promile alkoholu. Na místo byli přizvány pracovnice OSPOD a rodiče dětí.

Zákonný zástupce je následně i s nezletilým dítětem předvolán na úřad. 

“Nevíme, jak reagují doma. Ale většina rodičů to řeší a dostavují se i na jednání na náš odbor. Snaha o nápravu tam je,” řekla vedoucí odboru sociálních věcí Bernarda Urbancová.

Záchyt podnapilých mladistvých v posledních měsících stoupá. 

“Nárůst, počtem kontrolovaných dětí, je. Máme větší záchyt. Kontrol je několik desítek ročně s tím, že oproti loňskému a předloňskému roku se domnívám, že je ten nárůst teď větší,” řekla vedoucí oddělení SPOD Milada Páclová. 

Jelikož si v restauracích dávají kvůli vysokým pokutám více pozor, aby nenalévali mladistvým, stále častěji dochází k pití alkoholu venku. I proto OSPOD a policie častěji provádějí kontroly ve vytipovaných lokalitách.
Gospelové Vánoce v Orlové

14.12. 17:00 - 12.12. 19:14
Orlová, Husův dům, Orlová

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 12.12. 19:14
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Michal Swaczyna
Karviná
od 20 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

H&P Account Tax Consulting a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků