Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na silnici mezi Havířovem a Orlovou vyhasly další dva životy, tragédii vyšetřují policisté

  • Orlová,

V lokalitě u bývalého Dolu Dukla mezi Havířovem a Orlovou na silnici vyhasly dva životy. Nehoda se stala okolo 14. hodiny v pátek 15. listopadu. Osobní auto havarovalo na poměrně přehledném úseku po vyjetí z mírné levotočivé zatáčky.

Osobní auto Peugeot 206, které jelo ze směru od Havířova, ze zatím neznámých příčin ve vyšší rychlosti přejelo do protisměru a ve smyku havarovalo. Pravým bokem narazilo do vzrostlého stromu.

Auto bylo po nárazu značně zdeformované. Na silnici zůstaly zřetelné stopy po smyku. Ve voze cestovali otec se synem. 32letý spolujezdec neměl šanci na přežití a 54letý řidič těžkým zraněním rovněž podlehl přímo na místě. 

"Vozidlo dostalo smyk, vyjelo mimo vozovku, kde narazilo do stromu. Při kolizi utrpěli dva muži zranění, která byla neslučitelná se životem," potvrdila mluvčí Policie ČR Moravskoslezského kraje Pavla Jiroušková.

Na místě zasahovaly složky IZS a po dobu jejich zásahu a následného vyšetřování byla silnice uzavřena. Policisté dopravu odkláněli po objízdných trasách.

"Operátoři Zdravotnické záchranné služby MSK přijali po čtrnácté hodině informaci o havárii osobního vozidla, které mělo v Dolní Suché narazit do stromu. Na místo události ihned vyjela posádka rychlé lékařské pomoci z Havířova a vzlétl vrtulník LZS z Ostravy. Dva muži, kteří v automobilu cestovali, zůstali po nehodě zaklíněni uvnitř. Zasahující lékař zjistil, že postižení nejeví žádné známky života. Utrpěli vícečetná poranění, která nebyla slučitelná se životem, a podlehli jim ještě před příjezdem záchranářů. Lékař již mohl jen konstatovat jejich smrt," sdělil k zásahu mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

"Na místo události byly okamžitě povolány jednotky profesionálních hasičů ze stanice Havířov a Orlová s celkem dvěma zásahovými automobily. Při příjezdu jednotek na místo nehody bylo průzkumem zjištěno, že ve vozidle zůstaly zaklíněné dvě osoby, které již ale nejevily známky života a přítomný lékař u obou osob konstatoval zranění neslučitelná se životem. Hasiči po vyšetření dopravní nehody Policii ČR provedli vyproštění obou osob z vozidla pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Jednotka ze stanice Havířov dále asistovala u odtažení a naložení havarovaného vozidla na vozidlo odtahové služby za pomoci vyprošťovacího automobilu a následně uklidila a zprovoznila komunikaci," informoval za hasiče mluvčí Lukáš Popp. 

Foto: TV Polar a ZZS MSK


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků