Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oprava paneláku se prý nepovedla. Střechou teče a bezpečný není ani hromosvod

  • Havířov,

Vysoké výdaje patrně čekají družstevníky a vlastníky bytů v domě v Družstevnické ulici v Havířově. Dřívější komplexní revitalizace se zateplováním zřejmě nebyla příliš kvalitní a minimálně střecha se musí opravovat znovu.

Celou řadu problémů se už několik let snaží vyřešit obyvatelé družstevního domu v Havířově. Tvrdí, že jim po opravě elektrické přípojky začalo zatékat do sklepů, hromosvody nesplňují normy a střechou zatéká do bytů. 

“Na této střeše jde o to, že do ní zatéká na více místech. Je to způsobeno pyrotechnikou v určitých případech, ale hlavně je to způsobeno špatně provedenou revitalizaci domu,” řekl předseda samosprávy domu Pavel Rotigel.

Družstvo se snaží situaci řešit. 

“V současné době probíhají práce tak, aby byla zabezpečena střecha na zimní období. To znamená, aby nezateklo do některého bytu, opravily se ty nejdůležitější defekty. Až se toto převezme, tak určitě se bude řešit komplexně oprava střechy, která je nutná v příštím roce. Toto není reklamace, protože střecha je udělaná v roce 2005 a od té doby nikde nezačalo masivněji zatékat,” vysvětlil technický náměstek ředitelky SBD Havířov Jiří Jančar. 

Kvůli hromosvodům mají družstevníci strach i z blesků. 

“Při revizích se zjistilo, že tady jsou špatně udělané hromosvody, které nesplňují dnešní normy. Není to úplně závažné, ale nesplňuje to dnešní normy, tudíž by se taky mohlo stát, že pojišťovna odmítne hradit případné škody, které vzniknou,” dodal Rotigel.

Protože jde o družstevní dům, budou se na opravách muset společně podílet družstevníci a vlastníci bytových jednotek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy