Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Traktor skončil na střeše. Nehoda mezi Ostravou a Havířovem zastavila dopravu

  • Havířov,

AKTUALIZOVÁNO/ V dlouhé koloně uvízli v neděli v podvečer motoristé na silnici mezi Ostravou a Havířovem, když byla Rudná zatarasena nehodou osobního automobilu s traktorem.

Nehoda se stala zhruba v půl šesté v lokalitě Bartovic. Traktor se měl po kolizi s autem převrátit na střechu. 

K místu bezprostředně po ohlášení vyjeli hasiči, záchranná služba a policisté. 

Posádky záchranné služby ošetřily dva zraněné účastníky nehody. 

"40letá žena utrpěla lehké poranění hrudníku. Po ošetření byla převezena do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Druhým pacientem byl 45letý muž, který byl poraněn na hlavě. V době ošetřování byl při vědomí. Sanitním vozem byl převezen do Městské nemocnice v Ostravě-Fifejdách," informoval o zásahu mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl.

"Hasiči zajistili traktor proti pohybu a likvidovali únik provozních kapalin pomocí nasákavého sorbentu. Bizon nejprve přemístil přípojné pracovní zařízení traktoru, pak pomocí hydraulické ruky a navijáku převrátil traktor zpět na kola. Traktor pak byl naložen na vozidlo odtahové služby. Zraněného řidiče traktoru nebylo nutné vyprošťovat – a to i přes značně zdeformovanou kabinu. Skončil v péči ZZS MSK. Ulice Rudná byla ve směru na Havířov necelé 3 hodiny uzavřena, doprava byla odkláněna na objízdné trasy. Zasahující složky IZS chválili také dobře "postavenou" záchranářskou uličku," uvádí k zásahu mluvčí HZS MSK Petr Kůdela.

Dopravu ve směru na Havířov policisté odkláněli na objízdné trasy. 

Automobily, které zůstaly mezi exitem a místem kolize v koloně dlouhé asi 3 kilometry, však musely vyčkat do ukončení záchranných prací a částečného zprůjezdnění silnice.  K tomu došlo před 19. hodinou.

Okolnosti nehody vyšetřují policisté. 

"Na silnici č. 1/11 (ul. Rudná), ve směru od Ostravy do Havířova, došlo ke srážce osobního vozidla a traktoru. Řidič osobního vozidla z dosud nezjištěných příčin měl narazit zezadu do jedoucího traktoru, který byl po nárazu posunut mimo komunikaci. Požití alkoholických nápojů bylo u řidičů vyloučeno na místě provedenými dechovými zkouškami. Vzhledem k charakteru nehody bylo nutné zastavit provoz v uvedeném směru, policisté prováděli odklon dopravy. Silnice byla plně zprůjezdněna kolem 21. hodiny," uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská.

foto a video: čtenářské snímky + Tomáš Lach / HZS MSK
Šakalí léta / muzikál

Dnes
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

Zítra
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

17.04. 19:00
Orlová, Dům kultury města Orlová

Střední odborná škola managementu a práva, s.r.o. ul. Mírová
Karviná
od 10 000 Kč/měsíc

Detail

Dětské centrum Čtyřlístek, příspěvková organizace v Opavě
Havířov
od 21 620 do 31 240 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků