Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Organizátoři Havířovského kahance odvolali letošní ročník a bojí se o budoucnost závodů

  • Těrlicko,

Mezi zrušenými akcemi letošního roku jsou také Mezinárodní motocyklové závody na přírodních okruzích. Svůj závod museli zrušit i organizátoři Havířovského zlatého kahance. Ti se dokonce bojí o celou budoucnost závodů.

Motocyklové závody na Těrlickém okruhu patří mezi nejoblíbenější. Bohužel, letošní ročník museli organizátoři zrušit.

“Havířovský zlatý kahanec 2020 jsme z důvodu koronavirové krize zrušili. Není možné ho realizovat a tím pádem už definitivně oznamujeme široké veřejnosti, že v letošním roce se Zlatý kahanec na Těrlickém okruhu nepojede,” sdělil organizátor závodů Petr Hrabčák. 

Organizátoři věří, že příští rok se Kahanec pojede. Jistotu však nemají. 

“Jako pořadatelé samozřejmě v roce 2021 budeme chtít pořádat závody na Těrlickém okruhu. Všechny věci týkající se pořádání závodů jsou však ještě ve hvězdách,” řekl dále Hrabčák. 

Další ročník Kahance se bude odvíjet od ekonomické situace. Na peníze od sponzorů totiž nespoléhají jen organizátoři, ale také samotní jezdci.

“Pokud se to bude ubírat směrem, že prostě sponzoři nebudou, tak si myslím, že i tato naše disciplína, co se týká road racingu, bude velmi ohrožená. Tam se potom k tomu budou muset asi zřejmě postavit trošku jinak jezdci,” dodal za organizátory Petr Hrabčák.  

Otázkou tak zůstává, zda se motocyklové závody budou konat i v dalších letech a také v jakém rozsahu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy