Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov v létě opravuje další bytové domy. Nájemníci musí ztížené podmínky vydržet

  • Havířov,

Několik desítek milionů korun investuje Havířov do dalších komplexních oprav panelových domů a to včetně výměn výtahů. Nájemníci sice říkají, že žijí v bojových podmínkách, ale za opravu jejich domu jsou rádi.

Nájemníci z věžového domu na ulici 1. Máje v Havířově na letošní léto jen tak nezapomenou. Dům prochází celkovou rekonstrukcí. Opravuje se střecha, zatepluje se fasáda, vyměňují se balkony. Pracuje se i v samotných bytech.

anketa: "Radost určitě mám, tady ten dům byl zanedbávaný poměrně dost dlouho. Ty podmínky jsou teď ale dost bojové."

Městská realitní agentura v rámci oprav vymění i výtah a upraví vstup pro imobilní nájemníky.

Ladislav Indrák, technický dozor stavby: "Před vstupem bude umístěná ocelová rampa. Vstup bude přizpůsoben průjezdné šířce pro imobilní občany a výtah bude lehce technicky pozměněn v tom smyslu, že bude konstruován jako průchozí. To znamená, že nástupní patro bude hned v přízemí za dveřmi a následně budou vystupovat naši nájemníci v každém patře.”

Výměna výtahu potrvá zhruba šest týdnů.

Simona Součková, mluvčí společnosti MRA: “Každý bude prostřednictvím vývěsky informován, kdy to přijde. My si to uvědomujeme, že to bude pro všechny nájemníky obzvlášť obtížné a především pro ty, kteří bydlí v horních patrech a protože víme, že zde bydlí i senioři, tak my jsme připraveni jim pomoci s těžkým nákupem nebo, když budou potřebovat doprovod k lékaři."

Rekonstrukce panelového domu bude stát zhruba 23 milionů korun. Sanaci čeká v těchto týdnech ještě jeden dům a to na Dlouhé třídě.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy