Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nejlepší skokani do vody předvedli na havířovském koupališti exhibiční show

  • Havířov,

Havířovské koupaliště má jako jedno z mála v republice desetimetrový skokanský můstek. Právě proto si ho vybrali organizátoři highjump závodů pro svou exhibiční show.

Takto skáčou salta do vody ti nejlepší akrobati z Česka. Do Havířova nepřijeli náhodou.

Martin Zvoníček, organizátor: "My jsme organizátoři akce cliff diving závodů highjump, které se ze známých důvodů nemohou konat v tradičním lomu ve Hřiměždicích ve Středočeském kraji a tak jsme se rozhodli, že pojedeme po místech, kde se dá skákat. A jedno z těch unikátních míst je havířovské koupaliště, kde se dá skákat z deseti metrů.”

Několikanásobný vítěz Jan Bílý zná skokanský můstek v Havířově velice dobře.

Jan Bílý, sportovec: “Tady na havířovském koupališti jsme byli už spoustu krát. Jezdili jsme sem trénovat kromě minulého roku asi sedm let zpátky každý rok. Takže to tu velmi dobře známe a máme to tu rádi.”
Josef Bělica (ANO), primátor Havířova:  "My jsme před chvílí hovořili s organizátorem, že jsme jedni z výjimečných, co se týče koupaliště, protože máme vysokou věž a takové jsou v republice tři nebo čtyři. My se snažíme dlouhodobě to koupaliště zvelebovat a je to taková část Havířova, na kterou jsme hrdí. Letos jsme otevřeli nový padesátimetrový nerezový bazén a jsme za to moc rádi. Tohle to je samozřejmě záležitost, která zvedá jednak prestiž celého města a my budeme moc rádi, pokud se nám s organizátory podaří domluvit a tu akci podpořit i v dalších letech.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy