Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov udělil čestné občanství atletovi Jaroslavu Bábovi

  • Havířov,

Havířov ocenil osobnosti města a udělil také cenu čestného občanství. Tu získal rodák z Havířova atlet Jaroslav Bába. Hlavní Cenu města si pak odnesla zdravotní sestra havířovské nemocnice Vanda Foltynová.

Havířov v prosinci za dodržení vládních nařízení ocenil osobnosti města za rok 2019. Ceny si převzali sportovci, lidé v kulturní či sociální oblasti.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: "Je to netradiční, celý tento rok je netradiční a my jsme museli ty galavečery posouvat a nechtěli jsme je rušit. Já věřím, že ty osobnosti, které dnes ta ocenění v těch kategoriích přebírají, si je zaslouží."

Město se rozhodlo udělit i čestné občanství a to atletovi Jaroslavu Bábovi, za kterého cenu převzala jeho maminka.

Naďa Bábová, matka Jaroslava Báby: “Jako pro matku je to úžasné. Jsem strašně na něho pyšná a vůbec s něčím takovým jsme nepočítali, protože si myslím, že i když na tom sportovním poli něco dokázal."

Udělena byla také Cena města Havířova. Tu si převzala zdravotní sestra z neurochirurgické ambulance havířovské nemocnice paní Vanda Foltynová.

Vanda Foltynová, oceněná zdravotní sestra: “Je to pocit skoro nepopsatelný. Ta radost je bezmezná.  Ani jsem si neuvědomovala, že ta moje práce a všech sestřiček je tak někým hodnocená a to moc pěkné."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy