Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov ocenil osobnosti společenského života a udělil i čestné občanství

  • Havířov,

V Havířově žije mnoho lidí, kteří obohacují společenský život. Ať už to jsou zdravotníci, sportovci, lidé pracující v sociální, kulturní či volnočasové oblasti. Vždy jednou v roce město tyto osobnosti za jejich přínos ocení. Slavnostní akt za rok 2019 bez účasti veřejnosti se konal v kině Centrum.

Jedním z oceněných byl i filmový režisér žijící v Praze David Vigner. Nikdy nezapomene odkud pochází a v čem mu Havířov pomohl. Své pocity v sále také vyjádřil.

Vedení radnice bylo rádo, že našlo způsob, jak v této nelehké době poděkovat lidem, kteří si to bezesporu zaslouží.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Je to netradiční, celý tento rok je netradiční a my jsme museli ty galavečery posouvat a nechtěli jsme je rušit. Já věřím, že ty osobnosti, které dnes ta ocenění v těch kategoriích přebírají, si zaslouží, aby se o nich vědělo, protože ta jejich činnost je opravdu je skvělá a myslím si, že i to, že dnes po dlouhé době udělujeme titul čestného občana statutárního města Havířova panu Bábovi, svědčí o tom, že si vážíme lidí, kteří jsou s našim městem spjati, a kteří ho dokázali po celý svůj život zviditelňovat a reprezentovat.”

Jaroslav Bába nemohl být z pracovních důvodů osobně na slavnostním galavečeru. Udělení čestného občanství za něj převzala jeho maminka.

Naďa Bábová, matka Jaroslava Báby: “Jako pro matku je to úžasné. Jsem strašně na něho pyšná a vůbec s něčím takovým jsme nepočítali, protože si myslím, že i když na tom sportovním poli něco dokázal. Ten Havířov miluje, má ho strašně rád, i když teď už je úplně někde jinde a Havířov mu pomohl i s jeho nemocnou dcerou a hodně pomohl, takže byl nadšený a překvapený.”Jako každý rok i letos byla udělena Cena města Havířova. Tu si převzala obětavá zdravotní sestra z neurochirurgické ambulance havířovské nemocnice paní Vanda Foltynová.

Vanda Foltynová, oceněná zdravotní sestra: “Je to pocit skoro nepopsatelný. Ta radost je bezmezná. Hrozně jsem si vážila těch slov, co mi gratulovali. Ani jsem si neuvědomovala, že ta moje práce a všech sestřiček je tak někým hodnocená a to moc pěkné. A děvčata, která uvažují někdy o svém budoucím povolání, doporučuji, protože ta práce je pěkná a když bude mít každý takové štěstí jako já a pracovat tak s bezvadným kolektivem, tak vám těch 51 roků uběhne, ani nevíte kdy.”

Paní Foltynová obětavě sloužila v nemocnici i přesto, že věděla, že riziko nákazy je velké. A nakonec si nemocí také prošla.

Vanda Foltynová, oceněná zdravotní sestra: “To období je jako na každém jiném pracovišti velice náročné. To znamená, že infekce se množila ze sestřičky na sestřičku. A vždy jedna odešla, druhá zaskočila. Byli jsme kolektiv velice stmelený. Jak na urologii, tak na neurochirurgii. Můžu je pět ódy, že kolektiv skutečně velice vstřícný.”

Na svou zdravotní sestru jsou patřičně hrdí i v nemocnici.

Renata Tydlačková, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči NsP Havířov: “Jaký je to pocit? Pocit je to nádherný, výborný a věřím tomu, že i moje kolegyně budou souhlasit s tím, že si to Vanda zaslouží. Zaslouží si to za svou dlouholetou práci, kterou vykonala v nemocnici a já jako sestra jsem hrdá a jsem ráda, že v roce sester si město vzpomenulo na to, že má ve svých řadách skvělé sestry.”
Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Myslím si, že ocenění zdravotníků zvlášť v dnešní době získává zvláštní punc a osobnost města zaměstnanec nemocnice zdravotní sestra já si myslím, že zdravotníci si zaslouží respekt v každé době a dnes je vidět, že ta doba je opravdu náročná a zvlášť pro ně. Takže zdravotníci a lékaři si zaslouží naši úctu a respekt v každé době a zvlášť v této krizové.”

Nyní vám ještě nabídneme předtočený medailonek s novou držitelkou ocenění Ceny města Havířova za rok 2019.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy