Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé v Havířově si pochvalují nové výtahy, práce běží bez problémů

  • Havířov,

Je to šest týdnů, kdy Městská realitní agentura zahájila jednu z největších akcí. Výměnu více než sta výtahů. A lidé na ulici Švabinského už vidí výsledek. Nový výtah je moderní, tichý a hlavně prostornější.

Havířov se zavázal, že během tohoto roku vymění všechny staré výtahy. Akce začala před několika týdny a pokračuje bez komplikací. Nájemníci v domě na ulici Švabinského už dokonce jezdí novým výtahem.

Róbert Masarovič, jednatel společnosti MRA Havířov: “Máme pozitivní ohlasy. Ty výtahy jsou větší, vejdou se tam s kočárkem, vejdou se tam s velkým nákupem. Budeme je osazovat kamerovým systémem, aby nedošlo k poškození výtahů. Původní výtahy stály v mezipatře, lidé museli chodit po schodech ke svým bytům. Teď ty výtahy zastavují přímo na místech, kde jsou byty.”
anketa: “Jsme všichni spokojení, protože to je pro nás úplně taková novinka příjemná, protože ten starý byl malý a teď tam vleze i kolo dokonce. Já v mých 83 letech jsem myslel, že už umřu, jak jsme chodil nahoru měsíc. Takže jsme všichni spokojení a ti dole určitě také.
anketa: “Rachot byl, protože ten výtah je delší než ten předtím, takže dole se hloubila díra, aby tam ta kabina sjela dolů. Já si myslím, že jsme to zvládli a jde to. Jsem spokojená, protože je to výborné. Byli jsme čtvrté patro, teď páté, protože to jezdí už i ze spodu a jsem nadšená, protože já mám elektrokolo, které vozím do sklepa a tím pádem na těch schodech je to vždy problém, protože to kolo je těžké a teď tam vleze a je to vynikající.”
anketa: “Mám nemocná záda, tak jsem chodil pěšky celou dobu. Takže konečně, že už jede. S výtahem jsme spokojení myslím všichni.”

Město chce mít tak velkou investiční akci pod důkladnou kontrolou.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “My jsme se dneska přišli podívat na průběh rekonstrukce výtahů, což je významná investiční akce v našem městě a je to šest týdnů, co jsme byli tady předávat staveniště a dneska jsou první výtahy hotové. Takže ten projekt běží podle plánů. Dneska jsem se byl kouknout ten výtah je krásný, moderní, lidé jsou s ním spokojení. Ta investiční akce je v řádu 200 milionů korun, jedná se o skoro 180 výtahů a proto je důležité sledovat ten průběh prací, jestli probíhají řádně podle termínů a vypadá to, že ano. Takže jsem za to moc rád.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy