Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O letní tábory je v letošním roce enormní zájem

  • Havířov,

V letošním roce je o letní pobytové tábory, ale i o ty příměstské enormní zájem. Dvě největší střediska volného času mají téměř plnou kapacitu. Problém nevidí ani s povinném testování dětí.

Děti si za poslední rok příliš zábavy neužily. Nemohly navštěvovat školu, kroužky, neviděly se s kamarády. Není tedy divu, že o pobytové, ale i příměstské tábory je enormní zájem. To potvrzuje i Církevní středisko volného času Don Bosko, kde se do letního programu zapojí na 500 dětí.

Jindřich Honěk, ředitel CSVČ Don Bosko Havířov: “Na léto organizujeme 16 táborů. 14 z toho je příměstských a dva jsou pobytové. Zájem je veliký, již jsme vypsali tábory v březnu, tak do 14 dnů byly obsazené. Kapacitu máme 30 lidí na jeden tábor, to je takové přijatelné číslo. Všechny tábory jsou tématické, mají svou táborovou hru. Budeme mít speciální tábor na téma vaření, pak máme nový tábor staň se youtuberem, kde budou sociální sítě, sportovní tábor, turistický, kdy každý den se někam jede. Na táborech jsme dostali nabídku z magistrátu z projektu MAP, kde nám na některé tábory vlastně zajistí výjezdy tzv. zážitkovou polytechniku. Navštíví různé biofarmy, technické muzeum, Tatru Kopřivnice, svíčkárnu, výrobu sýrů. Já jsem za tuto spolupráci rád.”

Bohatý program připravuje na léto pro děti i Středisko volného času Asterix. I oni zaznamenávají velký zájem.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Středisko volného času Asterix chystá příměstské tábory a samozřejmě i letní tábory a teď ještě řeší, jakým způsobem budou testované děti, ale já si myslím, že už jsou ve fázi takové, že mají vše nachystáno, zabezpečeno personálně a rodiče podávají přihlášky a všechno se uvidí ta organizace, jak to bude vypadat, protože zase může přijít jiné nařízení. Ale loni Asterix fungoval celé léto, ať už v podobě příměstských táborů, ale i ve Pstruží, i když byla ne moc příznivá situace, ale konaly se všechny tábory, které byly naplánované a já si myslím, že paní ředitelka to se svým týmem zvládne opět a děti se mohou těšit do Pstruží.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy