Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov věří, že dojde ještě k většímu rozvolnění a v září se budou konat tradiční slavnosti

  • Havířov,

Radnice věří, že na začátku září uspořádá tradiční slavnosti. Dokonce má už na dvoudenní akci domluvené kapely. Pokud ale nedojde k dalšímu rozvolnění nad pět tisíc návštěvníků, slavnosti zruší.

Jaká bude situace v září, budou se moci pořádat velké akce? To prozatím nikdo neví. Přesto radní v Havířově rozhodli, že se dvoudenní slavnosti připraví. Musí ale dojít ještě k většímu rozvolnění, prozatím vláda od 1. července povoluje venkovní akce pro pět tisíc lidí.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Máme nachystaný luxusní program pro naše občany česko-slovenský. Jsme rozhodnutí pořádat slavnosti s tím, že ještě budeme čekat do konce července na to, jaký počet bude povolen. Teď od začátku července to má být pět tisíc lidí venku, ale potřebovali bychom asi trochu více, aby došlo na více občanů, protože těch pět tisíc je málo a co si budeme říkat. Umělci nevystupují za malé peníze, aby se to trochu vyplatilo a je to náročné finančně a potřebujeme trochu více lidí, ale i kvůli občanům našim, aby se tam dostali všichni, kteří mají zájem.”

Pořádnou velkou akci by už lidé uvítali.

anketa: “No určitě, tyto slavnosti už měly takovou tradici a vždy jsme chodili.”
anketa: “Šel bych, ale máme malé mimino, tak to asi nevyjde letos.”
anketa: “Určitě nějaké oživení zase trochu už to chce po tak dlouhé době, kdy bylo všechno zavřeno. Já jsem pro.”

Pokud nedojde k většímu rozvolnění, ideálně alespoň pro deset tisíc lidí, budou slavnosti i se stejným programem přesunuty na příští rok. Například v sousedním městě Dny Karviné, které se vždy konají v červenci, radnice zrušila a přesunula rovnou na příští rok. Ve městě se budou během léta pořádat menší akce.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávySlezská důlní díla a.s. - Doly OKD, Diamo, státní podnik
Karviná
od 29 889 do 38 007 Kč/měsíc

Detail

ČOS - Česká ochranná společnost a.s. objekt důl ČSA
Karviná
od 17 300 do 18 500 Kč/měsíc

Detail

Slezská důlní díla a.s. - Doly OKD, Diamo, státní podnik
Karviná
od 29 889 do 38 007 Kč/měsíc

Detail