Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov investuje do oprav budovy táborového střediska ve Pstruží

  • Havířov,

V Havířově si nemusí lámat hlavu tím, kde zajistí pro děti letní tábory. Turistická základna příspěvkové organizace města ale nyní potřebuje opravu. Rekonstrukce začne po posledním turnusu.

Havířov vlastní už desítky let rekreační středisko v podbeskydské obci Pstruží. Středisko volného času Asterix tam pravidelně pořádá také letní tábory, o které je enormní zájem. V areálu se nachází chatky, stany i zděná budova. Právě do té nyní město bude investovat 3,5 milionu korun.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Teď už chystají vlastně všechny kroky k tomu, aby mohla začít v září rekonstrukce fasády, aby se to zateplilo, udělala fasáda, střecha, protože to už je to poslední, co se tady bude dít a aby mohli mít pro příští sezonu všechno nachystáno a všechno komfortní.”

Dětem však ani tak nezáleží na komfortu, ale na programu, které si pro ně instruktoři připraví. Čtvrtý turnus se odehrává v duchu detektivních případů.

Lucie Vachulová, vedoucí tábora: "Detektiv X je neznámý celý tábor. Dozví se poslední den, o koho se jedná a detektiv X jim každý den připravil případ, se kterým mu pomáhají ho vyřešit."
anketa: "Já tu jezdím hodně rád tady na tábory a splnilo to moje očekávání.”

Jak se ti libí letošní program?

anketa: “Tenhle je nejlepší, na kterém jsem kdy byl.”

Ve čtvrtek celý den i noc prožily děti v dešti. Vedoucí měli obavy, aby se nerozvodnily potoky, které kolem areálu protékají. Naštěstí se tak nestalo.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy