Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školy se připravují na testování žáků, kolik rodičů bude mít výhrady, zatím nevědí

  • Havířov,

Z havířovského magistrátu začala distribuce testů do základních škol. Ředitelé ještě nevědí, kolik rodičů odmítne testování, nebo kolik žáků zůstane doma. Předpokládají ale, že to budou jednotky.

Kolik je dětí ve školách, tolik testů ředitelé dostanou na první tři testování. Havířov, jakožto obec s rozšířenou působností, dostal prostřednictvím hasičů z kraje téměř 34 tisíc testů. Ty si nyní vyzvedávají zástupci škol.

Rodiče mohou testování svých dětí odmítnout. V takovém případě musí žák jíst v jídelně odděleně, měl by mít zvláštní toalety a nosit i ve třídě ochranu dýchacích cest.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Bude to zvláštní situace v těch třídách, protože ty děti budou nějakým způsobem označeny a je to vždy špatně, když se někdo vymyká tomu běžnému nastavení. A děti, pokud budou muset celé vyučování sedět v roušce, nebo respirátoru, tak to nebude dobře. Záleží, jak se k tomu rodiče postaví." 

Ředitelé se skutečný stav dozvědí až 1. září. Myslí si, že výhrady bude mít malé procento rodičů.

Svatopluk Novák, ředitel ZŠ Na Nábřeží: "Předpokládám, že v jednotkách nějaké takové děti budou podle zkušeností, které jsme měli z konce minulého školního roku, ale bude jich opravdu málo. Já si myslím, že nějaké větší problémy by v kolektivu nastat neměly. Samozřejmě učitelé i zaměstnanci budou poučeni, že mají hlídat nějaké případné projevy něčeho špatného.”

Testování se nebude týkat dětí starších dvanácti let, které mají ukončené očkování.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy