Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na havířovských základních školách testy odhalily na třicítku pozitivních školáků

  • Havířov,

V úterý měla havířovská radnice informace o výsledcích testování ze všech škol. Zatímco v září po letních prázdninách byl záchyt v jednotkách, nyní antigenní testy ukázaly pozitivitu u třech desítek školáků.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Z těch 17 základních škol máme 28 pozitivních zachycených dětí, pomocí těch antigenních testů, kterými byly testovány. Máme už také výsledky ze školy, kde mají PCR testy za sebou a máme šest žáků na ZŠ G. Svobody a na dalších školách po několika dětech.”

Testy tedy odhalily téměř třicítku žáků. Má tedy testování z vašeho pohledu smysl a byla byste pro, aby se testovalo pravidelně?

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Já si myslím, že to má smysl, protože vidíme, že kdyby nebyl nikdo pozitivní, tak bych si řekla dobře u těch dětí to asi zvládají lépe než dospělí, ale máme třicet žáků a to je dost, protože téměř na všech školách je nějaký případ, tak já si myslím, že to testování má smysl. Já nejsem žádný odborník samozřejmě, ale uvidíme, jak to dopadne toho osmého ještě a já bych byla pro, aby se testovalo buď alespoň tedy každý měsíc, nebo co 14 dnů. Nevím.”

Školy mají zajištěné testy i na druhé testování, které proběhne 8. listopadu. Pokud opět odhalí pozitivní jedince, znamenalo by to nejspíš karanténu pro celou třídu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávySlezská důlní díla a.s. - Doly OKD, Diamo, státní podnik
Karviná
od 29 889 do 38 007 Kč/měsíc

Detail

ČOS - Česká ochranná společnost a.s. objekt důl ČSA
Karviná
od 17 300 do 18 500 Kč/měsíc

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail