Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Memoriál Saši Jurečky přišel do Havířova podpořit i olympionik Lukáš Krpálek

  • Havířov,

Judo Club Havířov uspořádal v hale Slavii šestý ročník memoriálu Saši Jurečky. Za dětmi přijel i jejich velký vzor a olympijský vítěz Lukáš Krpálek. Celkem se akce zúčastnilo 22 klubů ze tří států.

Na 160 mladých judistů z celé České republiky, ale také ze Slovenska a Polska přijelo do Havířova na turnaj, který je vždy věnovaný reprezentantovi Alexandru Jurečkovi, který v roce 2015 tragicky zahynul v Itálii při hloubkovém potápění. Děti se na turnaj hodně těšily, ne jen pro samotný zápas, ale mohly se setkat i se svým vzorem.

Martin Frenštátský, organizátor turnaje: "Soutěžíme tu ve všech těch nižších disciplínách jako jsou žáci a dorostenci. Mužskou kategorii jsme vynechali, protože si myslíme, že to už by bylo fakt opravdu hodně a hlavně si myslím, že i pro ty děti je takový bonus, že pravidelně tady přijíždí Lukáš Krpálek, který se potom s nimi vyfotí, udělá si s nimi podpis.”
anketa: “Já už jsem vyhrál spoustu zápasů a na tyto jsem se strašně moc těšil, protože jsem tady z Havířova a připravoval jsem se asi deset týdnů a měli jsme třikrát týdně tréninky a judu se věnuji pět let.”

Co říkáš na to, že tady bude dnes Lukáš Krpálek?

anketa: “Těším se, protože chci, aby mi podepsal knihu a je můj velký vzor.”
Lukáš Krpálek, judista: “Já když je ta možnost, tak rád podpořím takovéto turnaje a celkově ty děti, protože v dnešní době je důležité děti motivovat k tomu, aby sportovaly. Je důležité, aby vydržely, protože ne celou kariéru se vždy daří od začátku až do staršího věku. Já to měl stejně." 

Domácí judisté na turnaji uspěli. Získali šest medailí a v pořadí klubů obsadili třetí místo.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy