Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se konal turnaj v judu na počest Saši Jurečky, děti přijel podpořit i Lukáš Krpálek

  • Havířov,

Judo klub Havířov uspořádal v hale Slavii šestý ročník memoriálu Saši Jurečky. Za dětmi přijel i jejich velký vzor a olympijský vítěz Lukáš Krpálek. Celkem se akce zúčastnilo 22 klubů ze tří států.

Na 160 mladých judistů z celé České republiky, ale také ze Slovenska a Polska přijelo do Havířova na turnaj, který je vždy věnovaný reprezentantovi Alexandru Jurečkovi, který v roce 2015 tragicky zahynul v Itálii při hloubkovém potápění. Děti se na turnaj hodně těšily, ne jen pro samotný zápas, ale mohly se setkat i se svým vzorem.

Martin Frenštátský, organizátor turnaje: "Soutěžíme tu ve všech těch nižších disciplínách jako jsou žáci a dorostenci. Mužskou kategorii jsme vynechali, protože si myslíme, že to už by bylo fakt opravdu hodně a hlavně si myslím, že i pro ty děti je takový bonus, že pravidelně tady přijíždí Lukáš Krpálek, který se potom s nimi vyfotí, udělá si s nimi podpis.”

Velké zastoupení sportovců měl právě domácí klub.

Marcel Frenštátský, organizátor turnaje: "Naše děti, náš klub má přes sto dětí. Věříme, že posbíráme co nejvíce medailí, ať to zůstane doma a hlavně letošní rok má náš klub takový mimořádný datum, protože slavíme 65. let klubu a patříme k nejstarším klubům v MSK.”
anketa: “Já už jsem vyhrál spoustu zápasů a na tyto jsem se strašně moc těšil, protože jsem tady z Havířova a připravoval jsem se asi deset týdnů a měli jsme třikrát týdně tréninky a judu se věnuji pět let.”
anketa: “Já se věnuji judu asi šest let, dělám to, protože mne to baví a na tento zápas jsem se připravoval rozcvičkou. Nejtěžší asi tady budou soupeři a vyhrát bude také těžké.”
anketa: “Já jsem přijel z Banské Bystrice. Těším se a byl jsem tu už i minulý rok. Těším se je to dobrá zkušenost.”
anketa: "Těším se hodně, protože to je na počest pana Jurečky a jsem také z Havířova. Dělám judo šest let. Baví mne to, protože jsem se vždy rád pral. Taťka také dělal judo, takže mi občas také radí a mám tam kamarády."

Co říkáš na to, že tady bude dnes Lukáš Krpálek?

anketa: “Těším se, protože chci, aby mi podepsal knihu a je můj velký vzor.”
Lukáš Krpálek, judista: “Já když je ta možnost, tak rád podpořím takovéto turnaje a celkově ty děti, protože v dnešní době je důležité děti motivovat k tomu, aby sportovaly. Je důležité, aby vydržely, protože ne celou kariéru se vždy daří od začátku až do staršího věku. Já to měl stejně. Já když jsem byl v těchto letech, tak jsem nebyl úplně judista, který sbíral ty nejvyšší příčky. Kolikrát jsem se vracel i bez medaile, ale důležité je vydržet, dělat maximum proto, aby ten výsledek jednoho dne přišel a samozřejmě poslouchat trenéry a snažit se učit.”

Domácí judisté na turnaji uspěli. Získali šest medailí a v pořadí klubů obsadili třetí místo.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy