Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Agresivní muž kvůli smrti dívky v kontejneru vyhrožoval popelářům a nastříkal jim do očí sprej

  • Havířov,

S nečekaně zákeřným atakem se setkali popeláři z Havířova, na které v průběhu jejich každodenní práce zaútočil rozezlený muž a vedle peprných nadávek jim nastříkal do očí silně dráždivý sprej.

K útoku došlo v pondělí ráno v centru města, když byli popeláři na každodenní objížďce kontejnerových stání, aby k dalšímu zpracování odvezli tříděný papírový odpad.  

Útok byl v přímé souvislosti s neštěstím, které se odehrálo o týden dříve. O život tehdy přišla 21letá dívka, která si v noci pravděpodobně z vlastního rozhodnutí vlezla do modrého kontejneru na papírový odpad. Když ráno popeláři kontejner vysypávali, v nádobě ji po otevření víka pod množstvím papíru neviděli a nechali ji strojem vysypat. Během několika sekund se uvnitř vozu spustil lis, který nešťastnici usmrtil. 

Policejní vyšetřování ještě není ukončeno, čeká se mimo jiné na výsledky pitvy, která by měla poskytnout informace, v jakém stavu se dívka těsně před smrtí nacházela. Policisté však nemají žádné signály o tom, že by měl na smrti vinu někdo jiný. 

To si ale zřejmě nemyslí muž, který na popeláře s odstupem sedmi dnů zaútočil. Nejdříve jim z dálky nadával do vrahů, kdy je vinil ze smrti mladé ženy. O chvilku později k popelářům přišel blíže a zaútočil sprejem s dráždivou látkou. 

Jeden z popelářů měl oči zasažené natolik, že ho kolegové museli okamžitě dopravit do nemocnice k ošetření. 

Václav Zyder, náměstek ředitele Technických služeb Havířov: "Ano, bohužel musím potvrdit, že naše posádka čelila takovému útoku a byla nucena vyhledat zdravotnickou pomoc v nemocnici. Vše bylo hned oznámeno policii."


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy