V Karviné uspořádali tradiční festival bojových umění

  • 10:48,
  • Karviná ,

V Karviné se posedmé uskutečnil mezinárodní festival bojových umění nazvaný Dragon cup. Návštěvníci zimního stadionu, na jehož ploše se festival konal, mohli vidět kromě základní turnaje v sestavách kata i kickbox v podobě semikontaktu nebo čínský box.

Sedmého ročníku mezinárodního festivalu Dragon cup se letos v Karviné zúčastnilo 220 startujících z 25 klubů šesti států. Zastupena byla i Asie, Mongolskem a Arménií.

"Jádrem zůstává turnaj World cup, k vidění formy nebo-li kata, kickbox v podobě semikontaktu, čínský box, sebeobranu v disciplíně duo systém, venku mohou diváci vidět ukázky celní správy, armády, vojenské policie,  jak statické, to se týče techniky, tak i výzbroj a výstroj, kterou tady na hale mají," popsal organizátor turnaje Jaroslav Szweda.

"Popřál jsem všem mnoho úspěchů, ale především jsem je přivítal v našem městě, protože je to další krok k tomu, abychom mohli popularizovat naše město a samozřejmě chceme podporovat činnost mladých lidí, kteří mají zájem o bojové umění a je jich u nás dost," dodal náměstek primátora Andrzej Bizoń.

220 startujících je rekordní počet. Účast na Dragon cupu je rok od roku vyšší. Například v roce 2015 se festivalu účastnilo 75 závodníků, o rok později byl nárust stoprocentní, startovalo jich 153. Pořadatel Dragon cupu Jaroslav Szweda připomněl smysl festivalu.

"Spojení, spřátelení a výměna zkušeností. A přitáhnout do Karviné k nám zajímavé zahraniční trenéry, protože ne každý má možnost finančně nebo časově vycestovat a cvičit někde venku, tak je lepší tady ty lidi přitáhnout a těžit z toho, můžeme se s nimi školit, vyměňovat zkušenosti atd."

Pořádajíc karvinský Survival & kung fu club se snažil obsadit co nejvíce disciplín.

"Já soutěžím ve dvou sestavách, Tygra a šaolinskou katu, kterou přivezl náš trenér z Číny a ještě semikontakt, to je lehký box, " řekla Karolína Maňasová, členka Survival&Kung Fu Clubu Karviná

Medaile si navrhl pořádající klub sám. Tým, který vybojoval nejvíce medailových ocenění, získal i finanční odměnu a věcné ceny. V Karviné nakonec zůstaly 3 zlaté medaiale, 8 stříbrných a 1 bronz. Denis Filipek získal i pohár za nejlepšího kadeta turnaje gratulujeme.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 20.10. 17:22
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 20.10. 17:22
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 20.10. 17:22
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Martin Kolek s.r.o.
Karviná
od 16 280 Kč do 35 000 Kč

Detail

ELANDOMY s.r.o.
Karviná
od 13 500 Kč

Detail

Lichtgitter CZ spol. s r. o.
Karviná
od 130 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu