V Karviné uspořádali tradiční festival bojových umění

  • 10:48,
  • Karviná ,

V Karviné se posedmé uskutečnil mezinárodní festival bojových umění nazvaný Dragon cup. Návštěvníci zimního stadionu, na jehož ploše se festival konal, mohli vidět kromě základní turnaje v sestavách kata i kickbox v podobě semikontaktu nebo čínský box.

Sedmého ročníku mezinárodního festivalu Dragon cup se letos v Karviné zúčastnilo 220 startujících z 25 klubů šesti států. Zastupena byla i Asie, Mongolskem a Arménií.

"Jádrem zůstává turnaj World cup, k vidění formy nebo-li kata, kickbox v podobě semikontaktu, čínský box, sebeobranu v disciplíně duo systém, venku mohou diváci vidět ukázky celní správy, armády, vojenské policie,  jak statické, to se týče techniky, tak i výzbroj a výstroj, kterou tady na hale mají," popsal organizátor turnaje Jaroslav Szweda.

"Popřál jsem všem mnoho úspěchů, ale především jsem je přivítal v našem městě, protože je to další krok k tomu, abychom mohli popularizovat naše město a samozřejmě chceme podporovat činnost mladých lidí, kteří mají zájem o bojové umění a je jich u nás dost," dodal náměstek primátora Andrzej Bizoń.

220 startujících je rekordní počet. Účast na Dragon cupu je rok od roku vyšší. Například v roce 2015 se festivalu účastnilo 75 závodníků, o rok později byl nárust stoprocentní, startovalo jich 153. Pořadatel Dragon cupu Jaroslav Szweda připomněl smysl festivalu.

"Spojení, spřátelení a výměna zkušeností. A přitáhnout do Karviné k nám zajímavé zahraniční trenéry, protože ne každý má možnost finančně nebo časově vycestovat a cvičit někde venku, tak je lepší tady ty lidi přitáhnout a těžit z toho, můžeme se s nimi školit, vyměňovat zkušenosti atd."

Pořádajíc karvinský Survival & kung fu club se snažil obsadit co nejvíce disciplín.

"Já soutěžím ve dvou sestavách, Tygra a šaolinskou katu, kterou přivezl náš trenér z Číny a ještě semikontakt, to je lehký box, " řekla Karolína Maňasová, členka Survival&Kung Fu Clubu Karviná

Medaile si navrhl pořádající klub sám. Tým, který vybojoval nejvíce medailových ocenění, získal i finanční odměnu a věcné ceny. V Karviné nakonec zůstaly 3 zlaté medaiale, 8 stříbrných a 1 bronz. Denis Filipek získal i pohár za nejlepšího kadeta turnaje gratulujeme.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků