Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Primář orlovské ortopedie byl odvolán. Zdravotníci s tím nesouhlasí a chtějí podat výpovědi

  • Orlová,

Primář ortopedie v Orlové Tomáš Knybel byl odvolán z funkce. Jeho nástupcem se stal Martin Holinka. Zaměstnanci se bouří.

Jako ránu pod pás vnímají zdravotníci z orlovské ortopedie odvolání Tomáše Knybla z postu primáře a zvažují hromadné výpovědi. Na místo nového primáře byl ihned jmenován lékař Martin Holinka, který dostal za úkol připravit stěhování oddělení do Karviné.

"Za naším panem primářem plně stojíme. Chceme, aby zůstal primářem přesto, že už je odvolán. V tuto chvíli s kým jsem mluvila říkali, že podají výpovědi. Do Karviné nepůjdou, jsou nespokojeni s vedením. Zatím nedodrželi nic, co nám slíbili, chovají se hrozně a nevíme, zda chceme s takovým vedením spolupracovat,” řekla staniční sestra Alexandra Minarčíková.

"Před týdnem jsme měli odsouhlasení přímo z kraje, že pro nás platí Havířov. Zatím v tom pokračujeme, ale s čím přijde nový primář netušíme. Do Karviné nejsme ochotni přejít,” řekl lékař Jan Blahut.

"Já bych chtěl zdůraznit jednu věc, že bych chtěl, aby tento přesun proběhl, co možná nejhladším způsobem. Já budu rád, když mě budou zdejší zaměstnanci následovat. Celý dnešní den je provázen velkým množstvím emocí. Já jejich rozpoložení chápu,” řekl nově jmenovaný primář Martin Holinka. 

Náměstek hejtmana sdělil, že primář Knybl byl ředitelem odvolán z důvodu, že se nevhodně vyjadřoval ke stavu sálů v karvinské nemocnici. 

“Vzhledem k tomu, že dneska nastoupil nový primář a zítra nastupuje nový ředitel karvinské nemocnice, tak si myslím, že bychom jim měli dát čas, aby se zorientovali a osud ortopedie je v jejich rukou,” uvedl náměstek hejtmana MSK Martin Gebauer (ANO).

Nově jmenovaným ředitelem karvinské nemocnici je bývalý náměstek Fakultní nemocnice v Ostravě Ivo Žolnerčík.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků