Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Milovníci filmů mohli vyzpovídat režiséra a herce filmu Případ mrtvého nebožtíka

  • Karviná,

Karvinští diváci měli jedinečnou příležitost osobně vyzpovídat režiséra Miloslava Šmídmajera a herce Lukáše Příkazkého, Hanu Vagnerovou a Terezu Srbovou. Ti do Karviné zavítali v rámci předpremiéry nové české krimikomedie.

Karvinští milovníci filmů se mohli osobně setkat se známým režisérem a několika herci a to v rámci předpremiéry nové české komedie Případ mrtvého nebožtíka. Všechny také ještě před začátkem filmu vyzpovídali. Do kin by na tento film měli zamířit především ti, kteří mají rádi legraci, řekl režisér a dodal:

"Samozřejmě, že ten film má děj, ale ten není tak podstatný jako ty komické scény s tím, že herci, kteří to hrají, to hrají s vážnou tváří," řekl režisér Miloslav Šmídmajer.

Jednu z rolí dostala Hana Vagnerová.

"Já hraji detektiva Skálovou, všichni ji říkají Scullyová, ona z toho má noční můry, je to ranařka, neohrožená, má pocit, že do všeho půjde po hlavě, všechno vyřeší a nikdo ji nesahá ani po kotníky, ale velice často narazí," prozradila  Hana Vagnerová, herečka.

Hana Vagnerová je známá z vážných kriminálních seriálů, hrát krimikomedii je podle ní těžší.

"Myslím, že je to těžší žánr, ale mám to hrozně ráda, tak tomu držím palce a doufám, že se to povedlo," dodala.

I Lukáš Příkazký má zkušenosti z krimiseriálů.

"Rozdíl je v tom, že když máte vypadat věrohodně jako policajt, v kriminálce, tak vám to lidi musí věřit, že je to realita, kdežto tohle je komedie a většina těch okolností je úplně mimo a vy paradoxně, pokud ji vážněji zahrajete, tak ta situace vyleze, vy nemusíte ani vyrábět ten humor," řekl Příkazký.

Pro Terezu Srbovou žijící v Londýně, herečku, která je v současné době nejobsazovanější českou herečkou v zahraničí, jde o vůbec první český film, ve kterém hraje.

"Mě byl Miloš sympatický od začátku jako člověk, takže pomalu aniž bych četla scénář, tak jsem věděla, že s ním chci pracovat," řekla herečka.

Tereza Srbová je známá ze zahraničních  filmů jako Východní přísliby, Inkoustové srdce nebo z Příběhu špionky. 

Film se natáčel skoro celý  v Olomouci, kde se také konala předpremiéra. Před ní ale měli karvinští diváci příležitost vidět film jako úplně první.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy