Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

TS Karviná nepřerušily činnost, vyvážejí odpad, opravují chodníky i vysazují nové stromy

  • Karviná,

Chod Karviné je díky nasazení pracovníků technických služeb zajištěn. Funguje základní servis pro město, jako je svoz odpadů, oprava chodníků nebo čištění ulic. A protože příroda nepočká, vysazují ve městě i nové stromy.

Pracovníci technických služeb Karviná zajišťují v době nouzového stavu všechny potřebné a důležité služby, které musí i v této době fungovat. 

"My si nemůžeme dovolit nefungovat, na začátku jsme museli udělat celou řadu opatření, abychom zamezili kumulaci lidí na jednom místě a abychom zamezili příchod cizích osob do areálu," vysvětlil opatření ředitel TS Karviná Zbyněk Gajdacz. 

Provozovny byly rozděleny podle důležitosti, prioritou zůstává vývoz odpadu.

"Jsme nepřerušili svou činnost, po těch prvotních zmatcích jedeme dál. jak máme ve smlouvě, vyvážíme dopady, zabezpečujeme světelnou signalizaci, elektrikáři opravují veřejné osvětlení," dodal ředitel.

Protože příroda nepočká, starají se technické služby i o zeleň, zajišťují ořezy keřů nebo vysazují nové stromy jako náhradní výsadbu za pokácené stromy.

" Je to 53 listnatých stromů, 23 jehličnanů a 400 keřů. Sázíme na Karviné 4, 7 a 6.   Tady to jsou momentálně jedle. Máme vykopané díry, pomáháme si s technikou jako jsou traktory," popsal výsadbu Lubomír Bukvic, pracovník TS Karviná.

Také se začalo s opravou chodníků, tam kde je to potřeba. A opravou prochází i některé součásti areálu Lodiček v parku Boženy Němcové.

"Park B. Němcové byl před 25 lety kompletně zrekonstruován a některá zařízení začínají mít svoje vady a nedostatky, třeba mostky. Loni jsme opravili most pro pěší, letos jsme opravili i most, který se využívá i pro zásobování. Udělali jsme přesnou kopii. Je z modřínového dřeva, je plně funkční, na zahájení sezóny a pojíždění motorových vozidel je připraven," vysvětlila vedoucí Odboru majetkové MMK Helena Bogoczová a dodává: "Ještě jsme se rozhodli opravit dřevěné molo, které je u občeŕstvení. Toto molo je také ze dřeva, v nejbližších dnech budou práce zahájeny, bude postaveno nové molo, přesně takové, jak bylo."

Z preventivního důvodu byl také pozastaven provoz sběrného dvora v areálu TS Karviná. A protože se občané více zdržují  doma a dělají v domácnostech pořádek, začnou TS Karviná přidávat na území města více velkoobjemových kontejnerů.
Šakalí léta / muzikál

04.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

05.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

17.04. 19:00
Orlová, Dům kultury města Orlová

GRAND - PRACOVNÍ ODĚVY s.r.o.
Karviná
od 20 000 do 21 000 Kč/měsíc

Detail

PLiSATi s.r.o. - Dětmarovice 1232
Dětmarovice
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Střední škola, Základní škola a Mateřská škola, Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 35 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků