Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Českém Těšíně rekonstruují komunikaci na ulici Lípová, rozšíří ji o dva a půl metru

V Českém Těšíně rekonstruují vozovku na ulici Lípová, poblíž Integrovaného výjezdního centra a průmyslové zóny. Původní silnice bude rozšířena o dva a půl metru a zároveň tady vznikne úplně nová páteřní komunikace. Řidiči musí počítat s několikaměsíčním dopravním omezením.

Mezi zásadní investice v Českém Těšíně patří nezbytná modernizace komunikace v Lípové ulici. V poslední době došlo k rozvoji blízké průmyslové oblasti a zvýšené dopravě a pohybu lidí.

Gabriela Hřebačková, starostka Českého Těšína: "Už v minulosti tady byla vybudována cyklostezka a pěší stezka pro občany a v současné době se nacházíme při rozsáhlé rekonstrukci rozšíření stávající komunikace na ulici Lípová, na kterou bude navazovat stavba, kterou můžeme nazvat jako zajištění dopravní infrastruktury v průmyslové oblasti."

Původní komunikace bude rozšířena o dva a půl metru a nově bude na zelené louce vybudována i páteřní komunikace včetně křižovatky a chodníku.

Gabriela Hřebačková, starostka Českého Těšína:: "Pevně doufám, že postupem času se vytvoří oblast, kde všichni budou spokojeni jak cyklisté, tak pěší, tak lidé, kteří tady zásobují a dojíždějí do práce."

Rekonstrukce byla rozdělena na dvě etapy, momentálně je dopravně uzavřena první část.

Vladimír Jelonek, stavbyvedoucí: "Posléze, až tady to dokončíme, tuto část pustíme do provozu a přejdeme na etapu č.2 ulice Lípová a souběžně s tím se bude provádět realizace páteřní komunikace včetně sdružené cyklostezky a chodníku. První etapa by měla skončit do konce července."

Náklady na rozšíření stávající komunikace a vybudování nové cesty včetně křižovatky uhradí město ve spolupráci s Moravskoslezským krajem. Hotovo bude do konce roku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy