Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné stojí mobilní Setkávač, umožní seniorům vidět se se svými blízkými

  • Karviná,

Do areálu karvinské rájecké nemocnice dorazil speciálně upravený modul Českého olympijského výboru nazvaný Setkávač. Umožní seniorům z LDN a oddělení sociálních lůžek vidět se po téměř čtyřech měsících se svými blízkými. Setkání bylo plné dojetí a emocí.

Zástupci Českého olympijského výboru Martin Doktor a Šárka Kašpárková přivezli do Karviné speciálně upravený modul, který příhodně nazvali Setkávač. Umožnil pacientům z LDN a oddělení sociálních lůžek karvinské rájecké nemocnice vidět se osobně se svými blízkými.

Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj: “Ty návštěvy jsou plánované po dohodě s našimi vrchními sestrami na odděleních, ty návštěvy umožníme od 13-17 hodiny."

Jako první dostala příležitost spatřit svého čtyřiaosmdesátiletého otce Františka, který je zde hospitalizován kvůli zlomenému krčku, Bohdana Doležalová.

Bohdana Doležalová, dcera hospitalizovaného pacienta: “Setkání s mým tatínkem bylo emotivní, plačtivé. Já jsem ho celou dobu slyšela přes telefon, ale nebylo to ono, teď jsem ho viděla, má dlouhé vlasy a bylo to moc hezké."

Pan František byl za setkání rád a jak s úsměvem prozradil, těší se na holiče a na dobré čepované pivo.

Možnost vzájemného setkání zajistilo vedení Karviné ve spolupráci s nemocnicí.

Jan Wolf, primátor Karviné: “ Předně bych byl rád, aby to zařízení se využívalo hlavně pro sportovní účely. To, že jsme se dostali do této nepříjemné situace, tak jsme rádi, že olympijský výbor nám ten Setkávač půjčil a že se senioři můžou potkat se svými rodinami. Věřím tomu, že to bude trvat co nejkratší dobu, že i v našem regionu se ta situace brzy ustálí a dostaneme se do normálního režimu a lidé se budou moct potkávat tak, jako předtím."


Nápad převzal Český olympijský výbor z Holandska.

Martin Doktor, olympionik a sportovní ředitel Českého olympijského výboru: "Původně ten přívěs měl sloužit na roadshow k olympijské výchově v rámci olympijských festivalů, to je posunuté o rok, tak se vymyslela tato náplň."


Vedení Karviné projednalo s nemocnicí a sportovci možnost převézt Setkávač i k Novému domovu a na pár dní zakotví i v orlovské nemocnici.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy