Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé si oblíbili ranní jógu na Lodičkách v karvinském parku, na chvíli zapomenou na starosti

  • Karviná,

Jednou z mála pravidelných akcí, které se v době koronavirových opatření může v Karviné konat, je i pravidelné Vítání slunce na Lodičkách v parku Boženy Němcové. Jde o dynamickou sestavu pozic jógy, kterou zvládne opravdu každý.

Obyvatelé Karviné mají možnost na chvíli zapomenout na starosti a začít nedělní den ranní jógou na Lodičkách v parku Boženy Němcové.Tomáš Kozma, milovník jógy: “Vzniklo to kvůli tomu, že chci spojovat lidi, chci, ať si společně zacvičíme, ať lidé poznají základy toho cvičení."

Cvičí se základní dechová a koncentrační cvičení pro uklidnění mysli.

Tomáš Kozma, milovník jógy: "Dále se cvičí základní asány, pozice, na konci si dáme nějakou krátkou meditaci, kdy se to tělo sklidní a mysl vypne. Pak můžeme fungovat celý den."

Ranní jóga na Lodičkách láká v neděli ráno jak zájemce z řad úplných začátečníků, tak pokročilých.

Tomáš Kozma, milovník jógy: “Náročné na fyzičku to asi je, ale každý si nastaví tempo podle sebe. Nikoho do toho netlačím, nechávám to na nich."

anketa: účastníci ranní jógy: “Jsem tady poprvé, protože mi to sousedi doporučili, slyšela jsem, že to je super." "Je to dobré se protáhnout, takový relax. Chodím pravidelně s přítelkyní. Je to příjemné osvěžení mysli a ducha. Protáhne si člověk tělo."

Kulturní život na Lodičkách je značně omezený, několik velkých plánovaných letních akcí museli organizátoři kvůli platným opatřením zrušit.

Lukáš Heczko, předseda Iniciativy Dokořán: “Letos je to komplikované s kulturou v Karviné, není to první změna. První nastala v červnu, kdy začal Darkov, museli jsme několik akcí přesunout a zrušit. Pořád jsme byli v nejistotě, čekali jsem, co přijde. Pořád se opatření měnila, my jsme byli připraveni ty akce dělat, ta sezona byla naplánovaná rok. Měli jsme několik termínů pro pět set lidí, pro tisíc lidí. Konkrétně byla zrušena akce Karviná Rock, Food festival, Slavnosti piva a guláše, Léto na Lodičkách."

I tak se lidé z Iniciativy Dokořán snaží udržet kulturní dění na Lodičkách, pořádají akce vhodné do sta lidí jako je právě nedělní ranní jóga nebo koncerty místních kapel ve stanu.

Lukáš Heczko, předseda Iniciativy Dokořán: "Od začátku května stojí pódium, stan, máme techniku připravenou. Momentálně stojíme, nebudeme nic vypouštět, ani předprodej, čekáme, jak se to vyvine a podle toho budeme dělat."


Připomínáme, že nedělní jóga se bude konat celé léto každou neděli od 9 hodin. Příští sobotu zahraje ve stanu návštěvníkům kapela Blaf.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávySlezská důlní díla a.s. - Doly OKD, Diamo, státní podnik
Karviná
od 29 889 do 38 007 Kč/měsíc

Detail

ČOS - Česká ochranná společnost a.s. objekt důl ČSA
Karviná
od 17 300 do 18 500 Kč/měsíc

Detail

ČOS - Česká ochranná společnost a.s. objekty společnosti Diamo
Karviná
od 17 300 do 19 500 Kč/měsíc

Detail