Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V rámci tradiční Anenské poutě se konala pouze svatá mše na zahradě PZKO

  • Karviná,

Ani letos si v Karviné nenechaly ujít desítky lidí Anenskou pouť. Konala se tak, aby splňovala platná protiepidemiologická opatření. Mše se nekonala v kapličce svaté Anny, ale na přilehlé zahradě PZKO. A tradiční zahradní slavnost byla omezena jen na prodej domácích výrobků.

Každoročně se poslední červencovou neděli scházejí lidé v kapli svaté Anny, aby si vyslechli slova faráře při sváteční mši a odpoledne se pak u dobrého jídla a pití bavili na zahradě domu PZKO za doprovodu živé hudby v podání Malé černé hudby. Letos se tato tradice musela přeorganizovat. Mše v polském a českém jazyce se výjimečně konala na zahradě PZKO.

Przemysław A. Traczyk, farář: "Letošek je totálně jiný a to v tom, že máme kapacitní omezení, nevešli bychom se do malé kapličky, proto jsme uzpůsobili zahradu PZKO, abychom mohli mít mši svatou venku. Všechno je postavené znovu, je postavený stůl, na kterém slavíme mši svatou, jsou tady lavice, kde sedí lidé, je ozvučení, jsou elektronické varhany."

anketa, návštěvníci poutě: "Přišla jsem s rodinou, roušky mi vadí, ale mě je jedno, kde se slouží mše svatá, hlavně je setkání s Hospodinem." "Je to výborné, víc lidí se tu vejde, tam bychom se nedostali všichni a je to na vzduchu."


Tradičně po mši měla následovat zahradní slavnost, ta byla letos zrušena.

Ksenia Stuchlik, předsedkyně PZKO Karviná-Ráj: "Pouť se koná pouze dopoledne, kdy jsou bohoslužby místní skupina prodává pouze koláče a srdíčka, letos jsme bufety ani domácí kuchyň neorganizovali.” 


O prodej byl velký zájem, skončil ještě před českou bohoslužbou.

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail