Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sezonu na karvinských Lodičkách ukončili Vandráci Vagamundos

  • Karviná,

Sezona ve volnočasovém areálu Lodičky v parku Boženy Němcové definitivně skončila. Poslední akcí, kterou mohli lidé z Iniciativy Dokořán uspořádat před dalším zpřísněním opatření, bylo divadelní představení s herci Pavlem Liškou a Janem Révaiem o jejich cestách střední Amerikou.

Sezona na Lodičkách letos skončila předčasně kvůli dalšímu zpřísnění opatření vlády. Poslední, na co Karviňáci mohli do velkokapacitního stanu přijít, bylo divadelní představení známých cestovatelů - kameramana Hynka Bernarda a herců Pavla Lišky a Jany Révaie, kteří si říkají Vandráci Vagamundos. Přítomní herci publiku vyprávěli své zážitky z cest po střední a jižní Americe.

redaktorka: "Co lidi nejvíce zajímá?"

Pavel Liška, herec, cestovatel: "Jak jsme to řešili s benzínem, co na to doma, co bylo nejnebezpečnější, co jaguáři a hadi a jak jsme to dělali, že jsme byli mi tři tak dlouho spolu sami, což nebylo jednoduché."

Pavel Liška prý nejradši prý vzpomíná na Guatemalu, protože tam se všichni na čtyři dny rozdělili.

Jan Révai, herec, cestovatel: "Nevěřte mu ani slovo, ani slovo mu nevěřte."
Pavel Liška, herec, cestovatel: "Ty si myslíš, že jsem byl radši s tebou?

Jan Révai zase rád vzpomíná na noclehy mimo divokou přírodu, které byli co pět šest dní.

Jan Révai, herec, cestovatel: "Museli jsme spát vždycky v nějakém penzionu nebo hotelu, abychom dobili techniku a zálohovali materiál a nám se pravidelně stávalo, že každý pokoj měl jen dvě postele. A my jsme byli tři, tak to jsem měl nejradši."
Pavel Liška, herec, cestovatel: "To bylo daný. Protože Hynek je přes tu techniku, ten spal se svou technikou."
Jan Révai, herec, cestovatel: "Já se svojí liškou no.."
Pavel Liška, herec, cestovatel: "Musím ho pochválit, protože za celých čtvrt roku, to bylo těžký, tak si na mě nic nedovolil.”
Jan Révai, herec, cestovatel: "V tom případě, já Pavla pochválit nemůžu."Tři cestovatelé už šetří peníze a shání partnery na další cesty po Papui Nové Guineji. Na další kulturní akce si lidé budou muset opět počkat.

Lukáš Heczko, předseda Iniciativy Dokořán: "Sezona na Lodičkách je ukončena a od začátku listopadu plánujeme nějaké menší komornější akce v Backstage, kde začínáme 6. listopadu a pokud se opatření rozvolní, pojedeme v plném proudu každý víkend tam."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy