Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinský expres pro vás vysílá reportáže už 15 let

  • Karviná,

Zprávy z Karviné pro vás už vysíláme 15 let. Podívejte se, kolik reportáží jsme za tu dobu pro vás odvysílali a jak se v průběhu času Karvinský expres měnil.

4. prosince roku 2007 se na televizních obrazovkách v rámci TV POLAR poprvé odvysílal první Karvinský expres.

V průběhu let se měnila a vylepšovala grafika pořadu, znělky a celková image expresu a výrazně stoupala také sledovanost.

Jaroslav Korytář, jednatel společnosti TV POLAR: "15 roků existence Karvinského studia je potvrzením toho, že lokální informace, informace z toho, co lidi opravdu zajímá, to, co se děje kolem nich a následné vysílání v regionální projektu POLAR byl smysluplný počin a dnes je to jen podtrženo. Karvinské studio vyrobilo víc než 8 tisíc reportáží, což je slušné číslo na regionální i národní úrovni. Zdá se, že jsme se vydali správnou cestou, a já věřím, že v Karviné, ale nejen v Karviné, ale i v dalších městech MSK budeme pokračovat.”

Reportáže do března roku 2008 připravovala redaktorka Hana Jakubková, hlas propůjčovala její kolegyně Dana Bielecká, která měla v té době na starosti Stonavský expres. Od dubna roku 2008 do současné doby pro vás chystá reportáže Monika Danková.

Monika Danková, redaktorka: “Karvinský expres vysíláme dvakrát týdně a to vždy úterý a v sobotu, díly se pak ale opakují ve 13 reprízách v různých časech."

Reportáže v Karviné pro vás natáčeli tři kameramani. Jiří Brzóska, David Boček a od února roku 2013 natáčí dění ve městě s kamerou zkušený Zbyszek Jeleń, který je i obrazově zpracovává. S mnoha osobnostmi, které ve městě působí - ať už ve vedení města nebo v různých organizací - trvá spolupráce celých 15 let.

Zbyněk Gajdacz, ředitel TS Karviná: "Momentálně z pozice ředitele TS mám pocit, že můžeme dávat informace, které potřebujeme dávat a naopak zase, když reportéři chtějí něco konkrétního, tak jsme schopni ty informace poskytnout a oni nám je pomůžou zprostředkovat směrem k občanům. A přání? Minimálně dalších 15 let do budoucna, co jiného, že."
Petr Bičej, ředitel MP Karviná: "Pro mě je televize Polar od nástupu mé funkce v roce 2007 partnerem, se kterým rád spolupracuji. prostřednictvím Polaru občanům můžeme sdělit občanům informace z práce strážníků a přeji Polaru hodně zdaru do dalších let."
Jan Wolf, primátor Karviné: "Protože jsem byl u zrodu spolupráce v roce 2007, tak musím tu spolupráci hodnotit dobře. Myslím, že těch informací, které naši občané dostali, byla spousta. Byl to krok dobrým směrem a já bych chtěl televizi POLAR popřát ať se ji daří a minimálně dalších 15 let dobré spolupráce.” 

Reportáže jsou také dostupné na webu televize Polar a aktuální zprávy se objevují i na sociálních sítích.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy