Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé Karviné schválili rozpočet na příští rok. Bude opět vyrovnaný

  • Karviná,

Zastupitelé Karviné schvalovali rozpočet na příští rok.

Statutární město Karviná počítá i v příštím roce přes trvající energetickou krizi s vyrovnaným rozpočtem.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Rozpočet, který jsme schválili na příští rok, tak je vyrovnaný, ta částka je něco přes 1,1 miliardy korun. Rozpočet se neskládal vůbec jednoduše, protože neznáme spoustu údajů do něho. Ta energetická krize, inflace, která do toho zasahuje, je těžko odhadovat příjmovou stranu rozpočtu, proto jsme byli docela při zemi na té výdajové straně, nechceme se zadlužit v chodu města. Trochu jsme ubrali v investiční činnosti. Já jsem ale optimista a věřím, že v lednu, únoru budeme mít závěrečný účet, který bude kladný a budeme některé investiční celky a akce dofinancovávat, abychom byli schopni dále rozvíjet naše město."

Na provoz veřejné dopravy má město vyčleněno 57 milionů korun.

Jan Wolf, primátor Karviné: "My jsme zachovali to jízdné pro děti a seniory zdarma, tam se zvedla pouze ta položka základního jízdného z 15 kč na 20 kč. Ta inflace a cena nafty je prostě daná."

Na provoz Městské policie Karviná je vyčleněná částka 74 milionů korun. Sociální služby Karviná podpoří město téměř 29 miliony korun a Sportovní zařízení v majetku města a STaRS Karviná dostanou na provoz 51 milionů korun.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Chtěli jsme to zachovat, aby lidé tu možnost sportování měli, ať už je to ledová plocha, házenkářská hala, nafukovací haly u Dělnické, jsou to haly vytápěné plynem, ta částka je daleko vyšší, ale chtěli jsme ten provoz pro občany, pro děti zachovat a tam jsme to nekrátili:"

Regionální knihovna a Městský dům kultury pak mají na svou činnost a drobné investice přes 71 milionů korun.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Jsou to provozní prostředky, které zůstávají ve stejné výši, bude určitě bohatý program v rámci Dnů Karviné, budou další akce ať už v kině, v rámci MěDK, na Lodičkách, tady to lidé nepocítí."

Hlavní investice, jako je krytý bazén, poliklinika , odbahnění lodiček budou pokračovat dál. Na tomto zastupitelstvu se také schvalovali kompetence náměstků.

Jan Wolf, primátor Karviné: " Pana náměstka Hajdušíka vystřídal pan Slíva a zůstaly mu stejné kompetence jako měl pan Hajdušík, jinak to zůstává stejné, jedeme v tom módu každotýdenních porad, náměstci jsou zaběhnutí a pracují už."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy