Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Orlová chce začít s opravou koupaliště, nemá ale dostatek peněz

  • Orlová,

Téměř každému v Orlové chybí v létě koupaliště. Na celkovou rekonstrukci areálu ale radnice nemá prostředky. Proto nyní nechává vypracovat projektovou dokumentaci s nižšími náklady.

Lidé z Orlové v létě jezdí na koupaliště do okolních měst. Ať už Bohumína nebo do Havířova. Oprava celého orlovského areálu by stála zhruba 300 milionů korun, na což město nemá dostatek financí.

"Proto jsme se rozhodli tuto dokumentaci redukovat. Máme zpracovanou studii, která říká, že náklady by mohly být pouze 150 milionů. Jedná se však jen o opravy, nejedná se o celkovou rekonstrukci. To znamená, nedojde k demolici budov, ale budou třeba jen opravený,” řekla vedoucí správy majetku a investic Martina Szotkowská.

Město zadalo zpracovat novou verzi projektové dokumentace, která by měla být hotová na jaře příštího roku. 

"Město počítalo, že bude projekt financovat částečně z úvěru a částečně z vlastních prostředků. Bohužel v současné situaci nevíme, jak budou vypadat příjmy města v letošním a v příštím roce, proto vedení města intenzivně hledá další zdroje financování,” dodala Szotkowská.

"Co se týče bazénu, opravdu se těšíme na to, až by tady bazén byl už konečně postavený po těch letech. A myslím si, že už tady bude také lepší klima, protože voda ovlaží vzduch, dá tady více vlhka, které potřebujeme i pro rostliny, pro les. A co se týče hluku, který by tady měl nastat, tak to je běžné při každé stavbě a potom, když tady budou lidé, tak ten hluk tolik nevadí, protože tady stíní stromy, domy,” řekl svůj názor obyvatel Orlové Rostislav Klíma.

Pokud se podaří zajistit finance, stavební práce na rekonstrukci koupaliště by mohly být zahájeny v příštím roce na podzim.

Nahlásit chybu


K tématu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail